Bullsi nastavljaju mljeti, ostvarili sedmu pobjedu u nizu

REUTERS (Brian Spurlock-USA TODAY Sports)

Odigrano je šest utakmica NBA lige u kojima je najzanimljivije bilo u duelima Chicaga i Indiane te u derbiju kola gdje je Wasshington slavio protiv Houstona. Hrvatski internacionalci nisu briljirali u dresovima svojih momčadi.

Košarkaši Chicaga su zabilježili sedmu uzastopnu pobjedu u NBA ligi, s obzirom da su rano jutros u gostima pobjedili Indianu s 92:90.

Ekipu je do pobjede predvodio Jimmy Butler s 27 poena i devet skokova, a pomogli su mu Pau Gasol s 20 i Derrick Rose sa 17 poena. Indijana je u drugom poluvremenu gubila i sa 21 poenom razlike, ali je uspjela preokrenuti za kratko u posljednjoj četvrtini. “Rezultatsku klackalicu” prekinuo je Butler tricom minutu prije kraja.

Za Pacerse nije nastupio hrvatski internacionalac Damjan Rudež, a Chicago se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu Centralne divizije.

Washington je u gostima u derbiju večeri pobjedio Houston 104:103, izdržavši nalet Rocketsa u posljednjoj četvrtini.

Bradley Beal je predvodio Washington s 33 poena, a pomogao mu je Paul Pierce  21 poenom. John Wall je sudjelovao u pobjedi s 12 asistencija i 13 poena. Ovo je Wizardsima bila treća uzastopna pobjeda u seriji od pet utakmica u gostima.

Najefikasniji u Houstonu bio je James Harden s 33 poena.

Duel dva sastava s po 21 pobjedom imao je odgođen početak, s obzirom da je utakmica zaustavljena poslije samo 48 sekundi zbog pokvarenog koša. S obzirom da osoblje Toyota centra nije uspjelo popraviti obruč, napravljena je pauza od oko 20 minuta da se zamijeni.

LA Clippersi su kod kuće pobjedili Utah s101:97 i tako zabilježili 12. uzastopnu pobjedu nad Jazzom, koji je ovom prilikom postavio negativni rekord po broju uzastopnih poraza od istog sastava.

Ekipu su do trijumfa predvodili Blake Griffin s24 poena i Chris Paul s 20 poena i osam asistencija. DeAndre Jordan je doprinio trijumfu s19 skokova uz pet poena. Najefikasniji u Utahu bio je Gordon Hayward s 22 poena.

Orlando je u gostima pobjedio Miami s 102:101, predvođen crnogorskim reprezentativcem Nikolom Vučevićem, koji je završio utakmicu s26 poena i devet skokova. Miami je predvodio Wade s 25 poena, od čega je postigao 15 u posljednjoj četvrtini.

Milwuakee je poslije produžetka pobjedio u gostima Charlotte 104:94. Junak pobjede bio je Brandon Knight, koji je postigao 18 poena, uključujući i polaganje za produžetak. Jared Dudley je dodao 17, a Giannis Antetokounm 16 poena. Kemba Walker postigao je 28 poena za Charlotte, koji je uspio nadoknaditi 21 poen zaostatka u prvom poluvremenu i na kratko povesti pred kraj, prije nego što je Knight izjednačio.

Brooklyn je protiv Sacramenta ostvario četvrtu pobjedu u zadnjih pet susreta, te 14. ove sezone. Gosti su dobili prvu dionicu igre (28-27), no u drugoj četvrtini se njihova igra raspala i Netsi su taj period igre dobili 30-16. Pet minuta prije kraja utakmice Kingsi su priprijetili smanjivši rezultat na minus pet (93-88), no Netsi serijom 8-2 otklanjaju sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

“Ovu utakmicu smo dobili momčadskom igrom. Kod nas nema sebičnih igrača, mi smo momčad i kada dobivamo i kada gubimo,” kazao je Jarrett Jack koji je ubacio 16 koševa. Identičan učinak imao je i Joe Johnson, dok je Mason Plumlee postigao 22 koša. Bogdanović je igrao sedam minuta ubacivši četiri koša, uz šut iz igre 2/3, te dva skoka.

Kod gostiju, kojima je to bio 13. poraz u zadnjih 17. utakmica i 18. ove sezone, najefikasniji su bili Rudy Gay sa 25 koševa i 9 skokova, te DeMarcus Cousins sa 24 koša i 13 skokova.