ABA liga: Težak poraz Zadrana

Košarka 01. velj 201518:49 > 18:51
Luka Gerlanc CROPIX

U susretu 20. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na gostovanju u Ljubljani izgubio od Union Olimpije 60-82 upisavši deseti poraz.

Zadar je odlično otvorio utakmicu i nakon prve dionice je vodio 17-12. Nažalost, u drugoj četvrtini zadarska igra se posve raspala i Olimpija je taj dio igre dobila čak 17 koševa razlike (31-14). Slovenski sastav je dobio i preostale dvije četvrtine za uvjerljivih +22.

Olimpiju su do pobjede predvodili Blaž Mahković sa 18, Alen Omić sa 16, te Klemen Prepelič sa 14 koševa. Kod Zadra najefikasniji su bili James Florence sa 16 i Boris Barać sa 10 koševa.

Preostala dva hrvatska kluba svoje su utakmice odradili u subotu. Cedevita je na gostovanju svladala najslabiji sastav natjecanja Levski iz Sofije sa 95-78, dok je Cibona izgubila na svom terenu od Krke iz Novog Mesta 76-81.

Na vrhu ljestvice nalazi se Crvena zvezda sa 19 pobjeda i utakmicom manje. Na drugom mjestu je Budućnost (15-5), Cedevita je treća (14-6), Zadar sedmi (10-10), a Cibona osma (9-11). Na začelju je Levski (1-19).