ABA liga: Budućnost slomila otpor Zadra

Košarka 07. velj 201522:20 > 22:26
Jure Miskovic CROPIX

Košarkaši Zadra poraženi su u Podgorici od Budućnosti 71:63.

Košarkaši Budućnosti nisu dozvolili iznenađenje na svom parketu u susretu sa Zadrom. Pobijedili su 71:63. Podgoričani nisu briljirali. Imali su mnogo problema tijekom prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 36:36. Svjesni da nisu opravdali ulogu favorita i nakon kritika u svlačionici zaigrali su daleko agresivnije i kvalitetnije. Treću četvrtinu dobili su 24:11. Do kraja utakmice Zadar je priprijetio. Uspio je da smanji na dva razlike. U 37. minuti na semaforu je pisalo 65:63. Do kraja utakmice, Zadrani nisu uspjeli ubaciti niti jedan poen.

Prevagu na stranu Budućnosti donijeli su Ivan Paunić sa 20, J.R. Reynolds sa 14 i Vladimir Dašić sa 11 poena. S druge strane u sastavu Zadra bolji od ostalih bili su Josip Sobin sa 18 i Domagoj Bošnjak sa 14 poena.

Mega Leks je kao gost poražen od Szolnokia. Nikola Jokić je odigrao sjajno. Ubacio je 27 poena, imao je i 15 skokova, ali ni to nije pomoglo pulenima Dejana Milojevića da izbjegnu poraz. Uoči posljednje četvrtine na semaforu je pisalo 64:64. Svi koji su očekivali neizvjesnu završnicu ostali su razočarani jer je Szolnoki bio daleko bolji. Domaćin je ovaj period dobio 24:13. Prevagu na Strani Szolnokia donijeli su Vojvoda sa 20 te Jones i Gibson koji su ubacili po 18 poena.