ABA liga: Partizan rutinski dobio Levski

Košarka 09. velj 201519:44 > 19:50
FOTO TANJUG / TANJA VALIC / bb

Košarkaši Partizana nisu briljirali, naprotiv. Međutim, velika razlika u kvaliteti donijela je crno-bijelima očekivanu, može se reću rutinsku pobjedu nad Levskim iz Sofije 94: 66 pred oko šest tisuća navijača.

Murić je ubacio 15, Marinković 13 a Milutinov 12 poena. S druge strane bolji od ostalih bili su Videnov sa 25, odnosno Ivanov sa 15.

Izabranici Duška Vujoševića su u utakmicu ušli opušteno, nezainteresirano bez žara i volje. Kao da su bili uvjereni da je dovoljno da samo izađu na parket i stignu do uvjerljive pobjede. S druge strane gosti inspirirani sjajnim ambijentom u dvorani “Pionir”, u kojoj se okupilo oko šest tisuća crno-bijelih navijača, bili su odlučni u namjeri da pokažu da mogu znatno više u odnosu na poziciju, na kojoj se nalaze na tablici. Kao posljedica svega navedenog, nešto više od tri minute prije kraja prve dionice, igrači iz Sofije su zahvaljujući Ivanovu, Angelovu i Videnovu vodili sa 20:14. Nakon žestokih kritika na time autu, svjesni da se ozbiljno kockaju sa ugledom i da su jako blizu da od vjernih navijača umjesto pjesme začuju zvižduke, crno-bijeli su se uozbiljili. Za tili čas uspjeli su vratiti se u utakmicu. Prva dionica je završena rezultatom – 22:22.

Nije Partizan briljirao ni u drugoj dionici, ali je nešto veći stupanj agresivnosti u obrani, uz dominaciju Nikole Milutinova pod košem, bilo dovoljno da se situacija na parketu promjeni. Crno-bijeli su na odmor otišli sa viškom od sedam poena – 46:39, iako su gosti iz Bugarske u ovom periodu igre imali sjajan postotak šuta za tri poena (8-14).
Jedino što je bilo dobro kod domaćih u trećoj dionici je činjenica da je Partizan čitavim tijekom održavao prednost od desetak poena i atmosfera na tribinama. Što se igre tiče, Duško Vujošević sigurno nije bio nimalo zadovoljan. I pored toga, Partizan je početkom četvrte četvrtine pobjegao na 74:58 i bilo je jasno da je pitanje pobjednika riješeno. Jedino je trebalo pričekati konačan epilog ovog dvoboja. Na kraju – 94:66.