ABA liga: Partizan na mišiće do 10. uzastopne pobjede

Košarka 09. ožu 201522:36 > 22:39
FOTO TANJUG / TANJA VALIC / bb

Košarkaši Partizana pobijedili su Mega Leks u posljednjem susretu 24. kola ABA lige 75:73.

U uzbudljivoj utakmici u prepunoj dvorani u Srijemskoj Mitrovici crno-bijeli su cijelo vrijeme kontrolirali rezultat, ali nisu uspijevali prelomiti utakmicu, tako da je mlada momčad Mege prijetila do posljednjih trenutaka.
Crno-bijeli su igrali bez Nikole Milutinova i posljednjeg pojačanja Josha Akognona, dok Dejan Milojević nije mogao računati na Rade Zagorca.U presudnim trenucima odgovornost su preuzeli iskusni Milan Mačvan i Saša Pavlović i crno-bijelima trasirali put do 17. trijumfa, odnosno desetog u nizu. Ipak, koševe odluke sa penala tri sekunde prije kraja postigao je Mihajlo Andrić.

Mega je bolje otvorila utakmicu, ali nakon vodstva 7: 4, Partizan je preuzeo stvari u svoje ruke i u 6. minuti Beograđani su imali 6 poena viška – 15: 9. Crno-bijeli su diktirali jak tempo što im je u finišu prve četvrtine donijelo i prvu dvoznamenkastu prednost – 25:15.

Mega je od sredine druge četrvtine zaigrala puno bolje i na krilima sjajnog Marka Kešelja s minus 12 u 19. minuti su prednost kluba iz Humske “istopili” na 37:34. Kešelj je u ovom razdoblju nanizao 10 poena, dok s druge strana osim Milana Mačvana nije bilo raspoloženog igrača.
Partizan je na poluvrijeme otišao sa solidnih 7 poena prednosti – 41:34, a zanimljiv je podatak da je Mačvan na odmor otišao bez promašaja iz igre – 7 od 7 za dva poena.

Crno-bijeli su u trećoj četvrtini uspjeli odbiti još jedan napad domaćina, koji su se približili na 43:40. Razigrao se Edo Murić koji je u drugom dijelu ovog perioda igre postigao 9 poena.

Partizan je i u posljednjem razdoblju imao 10 koševa viška, ali ni to im nije bilo dovoljno da susret uvedu u mirnu završnicu. Trica Kešelja za 73:70 dodatno je zakomplicirala situaciju … Zatim je Nenad Miljenović 11 sekundi prije kraja promašio oba slobodna bacanja, ali je Kešelj bio na pravom mjestu – 73:72, pet sekundi prije kraja dvoboja.
Na drugoj strani Andrić je pogodio dva slobodna bacanja, Kešelj bio polovičan, a točku na i stavio je Andrić sa dva promašaja s linije slobodnih bacanja.

Najučinkovitiji u Partizanu bili su Mačvan sa 23 (11-11 za dva), Pavlović sa 18 i Milosavljević sa 11 poena. U Megi je Kešelj postigao 23, a Musli i Miljenović po 14 poena.