EL: Fenerbahče slavio u Pireju, Milano bolji od Unicaje

Košarka 13. ožu 201523:02 > 23:05
EPA/Maciej Kulczynski

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Olympiacos u Pireju sa 73:64, u derbiju 10. kola Top16 faze Eurolige.

Sjajnu utakmicu u Pireju obilježili su Andrew Goudelock i Nemanja Bjelica koji su bili najzaslužniji za pobjedu turske momčadi.
Srpski košarkaš je prelomio utakmicu sa dvije trice u posljednjoj četvrtini, a susret je završio s 16 poena i 9 skokova, dok je Goudelock imao 24 poena (6-7 trice).
Osim sjajnog tandema, Fener je do pobjede stigao zahvaljujući briljantnoj obrani tijekom cijele utakmice, a posebno u posljednjoj četvrtini.

Ovo je momčadi Željka Obradovića osma pobjeda u drugoj fazi, dok je Olympiacos pretrpio drugi poraz. Na prvom mjestu u F skupini je turski momčad koja ima bolji međusobni skor sa crveno-bijelima.
U sastavu Olympiacosa Lafayette je imao 14, Dunston 12, a Printezis 11 poena.
U preostaloj utakmici večeri Armani je pobijedio u Milanu momčad Unicaje sa 90:86. Talijanska momčad je tako stigla do treće pobjede u drugoj fazi, dok je Unicaja posljednja na ljestvici sa skorom 2-8.
Gentile je imao 23, Samuels 19, a Brooks 17 poena kod domaćina, dok je na drugoj strani Caleb Green imao 22 poena, a dobar je bio i Granger s 14 poena i 9 asistencija.