Cedevita drugu godinu zaredom TOP 16 Eurokupa završila bez pobjede

Košarka 07. velj 201907:27 > 07:28
Ilustracija

Košarkaši Cedevite drugu su godinu zaredom natjecanje u TOP-u 16 Eurokupa okončali bez pobjede, u susretu posljednjeg, 6. kola skupine H izgubili su u KC "Dražen Petrović" od ruskog Zenita sa 75-79 (23-19, 16-10, 16-26, 20-24).

U susretu koji niti jednom sastavu nije rezultatski značio ništa Cedevita je bila bolja u prvom poluvremenu u kojem je stvorila prednost od 10 poena primivši samo 29 koševa. Nažalost, gosti su anulirali zaostatak serijom 13-1 početkom nastavka te je dvoboj bio neizvjestan do same završnice. Minutu prije kraja kod rezultata 72-75 Cobbs je promašio tricu za izjednačenje, u sljedećem je napadu Simonović bio precizan za goste i praktički riješio susret.

Toni Katić je sa 15 koševa predvodio strijelce Cedevite, po 13 su dodali Andrija Stipanović i Jacob Pullen , dok je Jalen Reynolds ubacio 17 za Zenit.

Ni Cedevita niti Zenit, koji je natjecanje u skupini završio s omjerom 2-4, nisu izborili prolazak u četvrtfinale. Iz ove skupine dalje su prošli Uniks iz Kazana kao prvi i Morabanc Andorra kao druga, oba sastava su imala omjer 5-1, ali Uniks je bio bolji u međusobnim susretima.