NBA: Boston pomeo Indianu, a Toronto, Golden State i Portland nadomak 2. krugu

Košarka 22. tra 201915:37 > 15:47
ANDY LYONS / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

Košarkaši Bostona prva su momčad koja se probila u drugi krug NBA doigravanja nakon što su i u četvrtoj utakmici prvog kruga kao gosti svladali Indianu, a nadomak drugom krugu su i Toronto, Golden State te Portland.

Kawhi Leonard, najkorisniji igrač finala 2014. kada je odveo San Antonio do naslova, upisao je 34 poena za pobjedu Toronta 107-85 u gostima kod Orlanda i vodstvo 3-1 u pobjedama.

Toronto je u drugoj četvrtini prelomio utakmicu, te je na poluvrijeme otišao sa 16 koševa prednosti. I u nastavku su gosti kontrolirali rezultat i Orlando niti u jednom trenutku nije uspio doći na manje od 11 poena zaostatka.

Uz Leonarda, u ekipi Toronta iskazali su se Pascal Siakam te Norman Powell sa 16 poena, a Serge Ibaka je dodao 13 koševa i 8 skokova. Aaron Gordon je sa 25 poena bio najbolji strijelac Orlanda. Evan Fournier ubacio je 19, a crnogorski centar Nikola Vučević 11 koševa.

I Portland je poveo sa 3-1 u pobjedama, svladavši Oklahomu sa 111-98. Ključnom se pokazala treća četvrtina, kada su Blazersi otišli na plus 19. U tom razdoblju briljirao je Damian Lillard s 15 poena. Lillard je utakmicu završio sa 24 koša, C.J. McCollumom je ubacio 27, a Al-Farouq Aminu je pridodao 19 poena i 9 skokova.

VEZANE VIJESTI

Paul George sa 32 koša i 10 skokova bio najbolje raspoloženi igrač Oklahome, dok je Russell Westbrook ostvario 14 poena, 9 skokova i 7 asistencija, ali u drugom poluvremenu zabio je samo jedan poen.

Hrvatski centar Ivica Zubac nije igrao za LA Clipperse, koji su kod kuće izgubili od branitelja naslova Golden State Warriorsa sa 105-113. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je Golden State prelomio susret 3 minute i 50 sekundi prije isteka vremena, kada je otišao na deset koševa razlike (106-96).

Za novi trijumf Golden Statea, koji sada vodi sa 3-1 u pobjedama, najzaslužniji su Kevin Durant sa 33 i Klay Thompson sa 32 poena. Stephen Curry imao je slabu šutersku večer, ubacio je 12 koševa uz šut 3-14.

U redovima LA Clippersa istaknuo se Shai Gilgeous-Alexander sa 25 koševa, što mu je rekord sezone.

#related-news_0

Košarkaši Bostona su gostujućim trijumfom 110-106 sa 4-0 u pobjedama eliminirali Indianu, za koju je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović upisao 22 koša, osam skokova i tri asistencije. Uz Bogdanovića, kod Pacersa su se istaknuli Tyreke Evans sa 21 košem i Darren Collison sa 19 poena.

I ovaj je dvoboj bio vrlo sličnog scenarija kao u prethodne dvije utakmice ove serije, u kojima su Celticsi imali više raspoloženih igrača u izjednačenoj završnici. U posljednjih pet i pol minuta Boston je ušao s košem prednosti (84-83), da bi tri i pol minute prije kraja Celticsi imali +10 (95-85), te su do kraja dvoboja mirno održavali stečenu prednost.

Celticsi su imali sedmoricu košarkaša s dvoznamenkastim učinkom, a najbolji strijelac bio je Gordon Hayward sa 20 poena. Jayson Tatum i Marcus Morris ubacili su po 18 koševa, a Kyrie Irving i Al Horford po 14. Bostonu je ovo prva ‘metla’ u doigravanju od 2011. godine, kad su u prvom krugu sa 4-0 pomeli New York Knickse. U drugom krugu Boston će igrati protiv boljeg iz sraza Milwaukeeja i Detroita, u kojem Bucksi imaju prednost od 3-0.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram