Započelo doigravanje: "Brake" Washingtona u Torontu

Košarka 19. tra 201509:34 > 09:41
Peter Llewellyn USATODAYSports REUTERS

U prvom susretu doigravanja u NBA ligi Washington je kao gost slavio u Torontu protiv Raptorsa 93:86 nakon produžetka.

Započelo je doigravanje u NBA ligi. Čast da otvore serije u kojima će se voditi bespoštedne borbe za naslov, imali su Toronto i Washington. Ljubitelji košarke imali su priliku gledati sjajan dvoboj, veliku borbu i krajnje neizvjesnu završnicu. Pitanje pobjednika je riješeno tek nakon produžetka jer je u regularni dio završio 82:82.

Obje ekipe su imale priliku da stignu do trijumfa. Za Washington je bio neprecizan Wall, a za Toronto je priliku za pobjedu propustio Ross. Na kraju 93:86.

Tokom dodatnih pet minuta više koncentracije i snage imali su igrači Washingtona koji su ovim trijumfom napravili “brake” u Kanadi jer su nakon ligaškog dijela bili slabije plasirani od Toronta. Četvrtfinalne serije NBA lige igraju se na četiri dobijene utakmice.

Gosti su napravili seriju od 7:0, pobjegli su na 89:82 što se pokazalo presudnim za epilog prve utakmice u ovoj seriji. Zvuči nevjerojatno ali je istinito da Toronto u više od četiri minute igre nije postigao ni jedan poen.

Iskusni Pierce je sa 20 poena bio najefikasniji kod Wizzardsa, Beale je postigao 16, a Wall i Seraphine po 10. U domaćoj ekipi Johnson je ubacio 18, DeRozan 15, a Patterson, Vasquez i Williams po 10 poena.