NBA: Cleveland vodi 2:0- LeBron James može i bez Irvinga

Košarka 23. svi 201508:52 > 08:54
Tanjug/AP Photo/Paul Beaty

Košarkaši Cleveland pobijedili su Atlantu 94:82 u drugom meču finala Istočne konferencije NBA lige i napravili su ogroman korak ka plasmanu u veliko finale.

Cavsi vode sa 2:0 i u sljedeće dvije utakmice na svom terenu će imati priliku završiti seriju i tek drugi put, prvi od 2007. osigurati mjesto u borbi za šampionski “prsten”.

Ekipa iz Ohajoa je bila oslabljena neigranjem startnog playa Kyrie Irvinga, ali je predvođena sjajnim LeBronom sve vrijeme kontrolirala rezultat i u trećoj četvrtini (30:17) prelomila utakmicu.

James je za 39 minuta na terenu postigao 30 poena (šut iz igre 22-10), uz 9 skokova i 11 asistencija, Iman Shumpert je dodao 16, Metthew Dellavedova 11, Mozgov 10, a Tristan Thompson 7 poena i 16 skokova.

U domaćem timu Dennis Schroder je bio najefikasniji sa 13 poena, Al Horford, Kyle Korver i Jeff Teague su postigli po 12.

Sljedeća utakmica na programu je u ponedjeljak rano ujutro.