EL: Karsiyaka svladala Barcelonu, CSKA deklasirao Maccabi

Košarka 15. lis 201523:25 > 23:27
Tanjug/AP Photo/Mark Duncan

Prvoga dana nove sezone Eurolige košarkaša za iznenađenje se pobrinula turska Karsiyaka koja je na svom terenu u Izmiru svladala Barcelonu sa 71-62 u susretu skupine C, dok je u derbiju večeri moskovski CSKA kao domaćin deklasirao Maccabi sa 100-69 u utakmici skupine D.

U Izmiru je domaće do pobjede u debiju u Euroligi predvodio Colton Iverson sa 16 ubačaja i osam skokova, dok je kod Barcelone najbolji bio Justin Doellman sa 14 koševa i sedam skokova. Hrvatski reprezentativni centar Ante Tomić odigrao je skromnu utakmicu, za 22 minute provedene na terenu postigao je pet poena (šut za dva 1-5, slobodna bacanja 3-4) uz šest skokova.

CSKA je vrlo brzo slomio otpor Maccabija, već je na poluvremenu imao 44-29, a na kraju treće četvrtine i 73-48. Od pet igrača koji su postigli dvoznamenkast broj koševa najbolji je bio Nando De Colo sa 17 pogodaka, kod Maccabija bolji od ostalih bio je Jordan Farmar sa također 17 koševa. Mladi hrvatski igrač u redovima izraelskog prvaka Dragan Bender igrao je 18 minuta i postigao sedam poena (šut za dva 3-6, trica 0-1, slobodna bacanja 1-2) i imao jednu asistenciju.

Rok Stipčević bio je najbolji igrač Dinama iz Sassarija koji je u dvoboju skupine D izgubio na gostovanju kod Darussafake u Istanbulu sa 74-83 nakon produžetka. Stipčević je za 20 minuta ubacio 14 koševa (šut za dva 2-3, trica 2-5, slobodna bacanja 4-4), te imao tri asistencije i jedan skok. Domaće je do pobjede predvodio Milko Bjelica sa 15 ubačaja.