Euroliga:Šarić 11 koševa i 10 skokova u porazu Anadolu Efesa

Košarka 12. stu 201522:50 > 22:52
Getty Images Sport, Jesse D. Garrabrant

Odigrani su prvi susreti 5. kola košarkaške Eurolige.

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić ostvario je “double-double” učinak sa 11 koševa i 10 skokova, ali njegov je Anadolu Efes izgubio od Olympiakosa sa 87-91 na svom terenu u Istanbulu u susretu 5. kola skupine B Eurolige nakon produžetka.

Turski je sastav četiri i pol minute prije kraja vodio sa 11 razlike (72-61), ali niz promašenih slobodnih bacanja u završnici utakmice koštao ih je pobjede. Gosti su uspjeli izboriti produžetak, a potom u dodatnih pet minuta i pobjedu kojom su zasjeli na vrh skupine.

Šarić je na terenu proveo 25 minuta i za 11 koševa šutirao 2-6 za dva, 2-2 za tricu, te 1-2 s linije slobodnih bacanja, a uz 10 skokova upisao je i četiri asistencije. Najefikasniji u sastavu Anadolu Efesa bio je Jayson Granger sa 26 poena, dok su Georgios Printezis sa 17 i Othello Hunter sa 15 ubačaja bili najučinkovitiji kod Olympiakosa.

Olympiakos je sada na vrhu ljestvice skupine B s četiri pobjede i jednim porazom, dok je Anadolu Efes pao na učinak 2-3.

U drugom susretu skupine B drugu je pobjedu ostvario francuski Limoges koji je sa 74-65 na svom terenu nadigrao talijanski Emporio Armani, koji je pao na omjer 1-4. Krunoslav Simon je za milanski sastav za 25 minuta ubacio sedam poena (šut za dva 2-4, trica 1-6), te imao tri asistencije i dva skoka, Stanko Barać je na parketu proveo 16 minuta i postigao šest koševa (šut za dva 2-2, slobodna bacanja 2-2) i imao četiri skoka, dok je Oliver Lafayette za 26 minuta postigao tri pogotka (šut za dva 0-1, trica 1-5) uz po jedan skok i asistenciju.

Najbolji u sastavu Limogesa bio je Nobel Boungou-Colo sa 18 ubačaja, a kod Emporio Armanija Alessando Gentile sa 19 poena.

Hrvatski prvak Cedevita će svoj dvoboj 5. kola skupine B odigrati u petak kada će u KC “Dražen Petrović” ugostiti španjolsku Laboral Kutxu. Uoči tog susreta Cedevita ima po dvije pobjede i poraza, dok je Laboral Kutxa na omjeru 3-1.

U derbiju večeri Barcelona je u susretu skupine C na svom terenu svladala dosada vodeći Lokomotiv Kuban sa 72-68 uz još jednu odličnu utakmicu Ante Tomića koji je bio najefikasniji igrač Barcelone sa 16 koševa (šut za dva 5-8, slobodna bacanja 6-8), sedam asistencija i tri skoka za 26 minuta provedenih na parketu. Dontaye Draper je bio najbolji u redovima Lokomotiva Kubana sa 20 koševa (šut za dva 4-8, trica 3-3, slobodna bacanja 3-4) uz četiri skoka i dvije asistencije. Oba sastava su sada na omjeru 4-1.

Dragan Bender nije ulazio u igru za Maccabi koji je u skupini D pretrpio četvrti poraz u petom nastupu, ovoga puta na svom terenu od turske Darussafake sa 73-84, te se nalazi na pretposljednjem mjestu. Darussafaka je, pak, s omjerom 2-3 sada treća iza moskovskog CSKA i Unicaje iz Malage koji uoči međusobnog ogleda u petak imaju maksimalni učinak od 4-0.