NBA: Sjajna večer Jamesa Hardena

Košarka 10. pro 201509:03 > 09:07
Troy Taormina-USA TODAY Sports

Orlando je sa 107:104 izgubio od Phoenixa, a Mario Hezonja igrao je osam minuta za poraženu momčad.

Hrvatski košarkaš pogodio je jednu tricu, uhvatio dva skoka i imao po jednu asistenciju i izgubljenu loptu. Najefikasniji u Orlandu bio je Nikola Vučević, a isti broj poena kod domaćih zabili su Brandon Knight i Eric Bledsoe.
Boston je sa 105:100 pobijedio Chicago, a junak je Isaiah Thomas, koji je devet od svojih 20 poena postigao u posljednje tri minute utakmice. U petak Boston dočekuje neporaženi Golden State.

Houston je sjajnom zadnjom četvrtinom sa 109:103 slavio u Washingtonu, a zablistao je James Harden s 42 poena, devet skokova i sedam asistencija. Najbolji kod poraženih bio je John Wall s 26 poena, devet skokova i dvanaest asistencija.
Toronto je s 97:94 iznenadio San Antonio na krilima DeMara Derozana koji je postigao 28 poena. Kod San Antonija je najbolji bio veteran Manu Ginobili sa 17 poena.
Minnesota je nakon produžetka pobijedila Los Angeles Lakerse sa 123:122 uz 37 poena Kevina Martina i 26 poena i 14 skokova rookieja Karla-Anthonyja Townsa. Kobe Bryant, kojem je ovo posljednja sezona, nije igrao u posljednjoj četvrtini, a ni u produžetku iako je to tražilo 18 tisuća Minnesotinih navijača. Treneru je rekao da “pusti djecu da igraju”.
Charlotte je neočekivano lako pobijedio Miami s 99:81, a Los Angeles Clippersi u gostima Millwaukee sa 109:95.