Warriorsima pobjeda nakon dva produžetka

Košarka 12. pro 201511:02 > 11:04
Facebook

Aktualni prvaci NBA lige Golden State Warriors upisali su 24. uzastopnu pobjedu na otvaranju sezone nakon što su u dramatičnom dvoboju u TD Gardenu nakon dva produžetka pobijedili Boston Celticse 124-119.

Sinoć su nastupila i dvojica hrvatskih košarkaša. Mario Hezonja je postigao 12 koševa za Orlando koji je na svom parketu doživio težak poraz Clevelanda (76-111), dok je Damjan Rudež zabio pet koševa za Minnesotu koja je na gostovanju izgubila nakon produžetaka od Denvera 108-111.
Warriorsi su i dalje bez poraza produživši rekord NBA lige na 24. uzastopne pobjede na otvaranju sezone. Celticse može utješiti kako su bili korak do trijumfa. Dvije minute prije kraja imali su pet koševa prednosti, a imali su i napad za pobjedu u regularnom dijelu utakmice no nisu uspjeli. Isaiah Thomas je pucao za pobjedu, no njegov šut je blokirao Josh Huestis. Boston je mogao do pobjede i u produžetku, međutim u posljednje 42 sekunde kod rezultata 110-110 niti jedan sastav nije zabio koš. U drugom produžetku Stephen Curry i Andre Iguodala su koševima u posljednjih 15 sekundi prelomili dvoboj. Jae Crowder je pokušao tricom vratiti Boston u život, no promašio je.
“Bilo je naporno, ali i zabavno. Lijepo je dobiti utakmicu nakon dva produžetka. Idemo dalje. Još jednom smo pokazali karakter,” kazao je Stephen Curry sa 38 koševa, 11 skokova i osam asistencija najefikasniji igrač utakmice. Međutim, Curry je imao svega 27 posto šuta iz igre, te čak osam izgubljenih lopti.
“Naša kvaliteta je što nitko u momčadi ne spominje pobjednički niz. Izlazimo na teren čiste glave ne razmišljajući o broju pobjeda. Zbog toga smo u svakom trenu maksimalno fokusirani na ono što se događa na parketu,” dodao je Curry.
Odličan je bio i Draymond Green sa 24 koša, 11 skokova i osam asistencija. Andre Iguodala je dodao 13 koševa i 10 skokova, a Festus Ezeli po 12 koševa i skokova. U redovima Bostona najefikasniji su bili Kelly Olynyk sa 28 koševa i šest skokova, te Isaiah Thomas sa 18 koševa, 10 asistencija i šest skokova.
“Ovaj poraz boli. Bili smo blizu, preblizu, no nismo uspjeli,” kazao je Olynyk. Bostonu je to bio deseti poraz uz 13 pobjeda ove sezone.
Produžetak su vidjeli i gledatelji u Pepsi Centru gdje su Denver Nuggetsi pobijedili Minnesota Timberwolvese 111-108. Minnesota je bila u vodstvu veći dio utakmice, u trećoj četvrtini gosti su imali i velikih 18 koševa prednosti (63-45), no sve su prosuli. Denver je uspio dostići veliki zaostatak, a domaćin je imao i zadnji napad za pobjedu u regularnom dijelu utakmice no Jameer Nelson je promašio tricu. U produžetku je ‘eksplodira’ Danilo Gallinari postigavši devet od svoja 23 koša, a uhvatio je i dvije važne lopte za devetu Denverovu pobjedu sezone. Jameer Nelson je dodao 20 koševa i sedam asistencija, dok je Kenneth Faried ubacio 14 koševa uz 12 skokova.
“Za nas je ovo bila iznimno važna pobjeda jer smo napokon prekinuli niz od pet uzastopnih domaćih poraza,” kazao je trener Nuggetsa Michael Malone. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Andrew Wiggins i Kevin Martin sa po 22 koša. Damjan Rudež je za sedam minuta zabio pet koševa uz šut 1-2 iz igre, te 1-1 za tri poena.
Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Cleveland Cavaliersi koji su u Amway Centru deklasirali Orlando Magic 111-76. Ključnim su se pokazale druga i treća četvrtina koje su gosti dobili sa 29 koševa razlike (61-32). Cavse je predvodio LeBron James sa 25 koševa i osam asistencija, Timofey Mozgov je dodao 17, a Iman Shumpert 14 koševa. Kod Oralanda jedini igrač koji su ubacili više od 10 koševa bili su Nikola Vucevic sa 14 i naš Mario Hezonja sa 12 koševa. Hezonja je na parketu proveo 21 minuta uz šut 3-5 iz igre, te 2-3 za trice.