Stephen Curry postigao 17 koševa u tri minute

Košarka 29. pro 201511:17 > 11:22
Gary A. Vasquez-USA TODAY

Stephen Curry je još jednom zadivio košarkaški svijet kad je u domaćoj pobjedi Golden Statea nad Sacramentom 122-103 ostvario svoj šesti 'triple-double' u karijeri, a posebno impresivan bio je u završne tri minute prvog poluvremena u kojima je postigao 17 od svoja 23 koša.

Bila je to prva prilika za prošlogodišnjeg najkorisnijeg igrača lige da se u službenoj utakmici sučeli s mlađim bratom Sethom koji je imao zadatak čuvati najboljeg NBA strijelca u ovoj sezoni. Kad se našao oči u oči s bratom Stephen Curry je promašio prvi pokušaj za tricu.

“Bio je to vrlo zgodan trenutak. Nakon promašaja se raspričao. Kasnije sam nešto i pogodio”, rekao je Stephen Curry nakon dvoboja u koji je ušao s promašenih prvih šest šuteva, od čega ih je pet bilo za tricu. No, kad mu je prvi ušao, na 3:16 minuta do završetka prvog poluvremena, uslijedila je serija u kojoj je ubacio 17 koševa.

“Ne mislim da je to učinio zbog mene. Već je to toliko puta napravio u ovoj sezoni. Pokušali smo ga zaustaviti, ali to je jako teško. Sve se događalo tako brzo, a on je najbolji u takvim trenucima”, rekao je Seth Curry koji je za 20 minuta u igri pogodio samo jedan šut (1/6) i završio dvoboj sa sedam koševa.
Steph Curry je za 30 minuta stigao do svog šestog ‘triple-double’ učinka u karijeri. Uz 23 koša (šut 7/16), imao je 14 skokova, što mu je osobni rekord, a podijelio je 10 asistencija. Curry je bio tek treći strijelac Warriorsa na ovoj utakmici. Klay Thompson je ubacio 29 koševa, a Draymond Green 25, uz osam skokova i četiri asistencije. Aktualni prvaci su se razgoropadili tek u drugom poluvremenu utakmice, jer je Sacramento na poluvremenu vodio 61-58. Možda je jedan od razloga i taj što se u svlačionicu Warriorsa spustio glavni trener Steve Kerr koji se još uvijek oporavlja od komplikacija nakon operacije leđa.
“Rekao nam je da igramo kao da smo na ljetnoj ligi. Oni su nas malo zavarali, a mi smo upali u njihovu zamku”, otkrio je centar Andrew Bogut što se u poluvremenu događalo u svlačionici Warriorsa.
Sacramento se dobro držao do 27. minute (66-64), kad je nakon protesta isključen DeMarcus Cousins. Uslijedila je serija Golden Statea od 15-0 nakon koje za Kingse povratka više nije bilo. Kod gostiju je briljirao Izraelac Omri Casspi koji je pogodio 9 od 12 pokušaja za tricu i dvoboj završio s 36 koševa. Darren Collison je uz 13 poena podijelio 11 asistencija.

Sjajnu šutersku večer imao je i Wayne Ellington

Sjajnu šutersku večer imao je i Wayne Ellington koji je pogodio 7 od 9 trica te s 26 koševa i sedam skokova umnogome pomogao Brooklyn Netsima na putu do pobjede 111-105 na gostovanju u Miamiju. Brook Lopez je postigao 26 poena uz 12 skokova, a Jarrett Jack je ubacio 18 koševa i podijelio šest asistencija za pobjednike. Bojan Bogdanović je kao član početne petorke na parketu proveo 28 minuta te uz šut 2/7 postigao devet koševa uz šest skokova.
Miami su predvodili Dwyane Wade i Chris Bosh s 24 koša svaki, čemu je krilni centar Heata dodao i 12 skokova. Hassan Whiteside je postigao 18 poena te imao 11 skokova i pet blokada. Netsi su stigli tek do svoje devete ovosezonske pobjede, a treće na 15 gostujućih utakmica. U posljednjoj utakmici ove kalendarske godine Bojan Bogdanović i društvo će gostovati kod Marija Hezonje i Orlando Magica koji su sinoć sa 104-89 svladali New Orleans pred svojim navijačima.
Briljirao je Nikola Vučević koji je s 28 koševa, osam skokova i sedam asistencija bio na pragu ‘triple-double’ učinka. Evan Fournier je ubacio 20 poena uz šut 7/12. Mario Hezonja je u igri proveo 11:36 minuta te postigao pet koševa (šut 2/5). Goste su u njihovom 21. ovosezonskom porazu predvodili Anthony Davis s 20 koševa i osam skokova, te Norris Cole sa 17 poena, osam skokova i tri asistencije.

Spursi nezaustavljivi kod kuće

Iako su igrali bez ozlijeđenog Tima Duncana, a od druge četvrtine bili i bez isključenog trenera Gregga Popovicha, San Atonio Spursi su ostvarili 18. domaću pobjedu ove sezone, u kojoj ih još nitko nije uspio pobijediti u njihovoj dvorani. Minnesota je do posljednje minute bila u igri za izenađenje, ali Kawhi Leonard (17 koševa, 11 skokova) i Tony Parker (12 koševa, sedam asistencija), uz veliku pomoć Bobana Marjanovića (17 koševa, šut 7-7), nisu to dopustili.
Strijelce gostiju predvodio je Andrew Wiggins s 18 koševa, novak Karl-Anthony Towns je s 10 koševa i 12 skokova opet imao ‘double-double’ učinak, a Ricky Rubio je podijelio 14 asistencija, no sve to nije bilo dovoljno za pobjedu u neosvojivoj teksaškoj tvrđavi u San Antoniju.