NBA: Briljantna večer Westbrooka i Duranta

Košarka 20. sij 201610:06 > 10:09
REUTERS/Mark D. Smith/USA TODAY Sports

Samo četiri NBA utakmice odigrane su sinoć u SAD-u, a izdvajamo pobjedu Oklahome nad Denverom i slavlje Bucksa protiv Miamija.

Oklahoma City Thunder pobijedili su Denver 110:104 unatoč katastrofalnom šutu za tri poena (6-28) za svoju petu pobjedu zaredom.

Utakmica je gotovo u potpunosti igrana u egalu, ali u zadnje tri minute na scenu stupaju Russell Westbrook i Kevin Durant. Svojim koševima i asistencijama odvode svoju momčad na dvocifrenu prednost te rješavaju utakmicu.

Upravo su Durant i Westbrook bili najbolji u Thunderu. Westbrook je upisao 27 poena i 12 asistencija, a Durant 30 poena i 12 skokova. Nuggetse je predvodio Danilo Gallinari s 27 poena.

Milwaukee Bucksi porazili su Miami Heat 91:79 što bi se moglo nazvati iznenađenjem večeri. Ipak, kada vidimo da je Miami bio bez prva dva razigravača (Dragić, Udrih) i Dwayneom Wadeom koji je igrao s ozljeđenim ramenom, onda se vidi zašto su Bucksi pobijedili ovu utakmicu.

Utakmicu su prelomilio krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada su otišli 19 poena prednosti. Miami je na kraju samo uspio smanjiti prednost.

Milwaukee je do pobjede predvodio Khris Middelton s 22 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija. Kod Heata najbolji je bio Hassan Whiteside s 23 poena i 18 skokova.

Od ostalih utakmica, Pacersi su bili bolji od Sunsa 97:94, a Pelicansi su pobijedili Timbewolvese 114:99.