Chicago Bullsi bolji od LA Lakersa

Košarka 20. pro 202108:49 0 komentara
JONATHAN DANIEL / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Chicago Bulls su sinoć kod kuće predvođeni DeMarom DeRozanom svladali LA Lakerse sa 115-110.

DeRozan je za pobjedu svoje momčadi zabio 38 koševa od čega 19 u zadnjoj četvrtini, a Nikola Vučević je dodao double-double od 19 koševa i 13 skokova.

Iako su igrali bez nekoliko svojih igrača koji su u COVID-19 protokolu, Bullsi su slavili u prvoj utakmici od poraza od Miamija 11. prosinca. Chicago iza sebe ima dvije odgođene utakmice tijekom prošlog tjedan.

LeBron James je držao Lakerse u igri sa 31 poenom i 14 skokova, a Carmelo Anthony je ubacio 21 koš, dok je Russell Westbrook utakmicu je završio sa 20 koševa, devet skokova i osam asistencija.

Detroit Pistons su prekinuli niz od 14 poraza nadigravši sa 100-90 Miami Heat. Saddiq Bey je bio najučinkovitiji igrač Pistonsa sa 26 koševa.

Heat je igrao bez ozlijeđenih Jimmyja Butlera, Bama Adebayoa, Tylera Herroa, Markieffa Morrisa i Victora Oladipoa, a i P.J. Tucker je sinoć izašao zbog ozljede u trećoj četvrtini. Najbolji strijelac ovako desetkovanog Heata bio je Max Strus sa 24 koša.

Portland Trail Blazers su na gostovanju sa 105-100 bili bolji od Memphis Grizzliesa, prekinuvši im tako niz od pet pobjeda. Damian Lillard je ubacio 32 koša, a Norman Powell 28 za Portland. Najbolji u redovima poražene momčadi bio je sa 37 pogodaka Dillon Brooks.

Vodeća momčad Zapada Phoenix Suns su s uvjerljivih 137-106 pobijedili gostujuće Charlotte Hornets.
JaVale McGee je predvodio Sunse sa 19 koševa, dok je Devin Booker, koji se vratio na teren nakon pauze od sedam utakmica, ubacio 16 koševa. Phoenix je čak u jednom trenutku u prvom poluvremenu imao prednost od 29 koševa.
Sacramento Kings, koji su također zbog COVID-129 protokola bili bez šest svojih igrača, kod kuće su sa 121-114 bili bolji od San Anatonio Spursa. Predvodio ih je Buddy Hield koji je zabio 29 koševa, od čega 18 u zadnjo0j četvrtini. Tyrese Haliburton je dodao 27 pogodaka i 11 asistencija.

Minnesota Timberwolves su u Minneapolisu sa 111-105 svladali Dallas Maverickse, a do pobjede ih je vodio Karl-Anthony Towns sa 24 koša. Kod Dallasa najbolji je bio Tim Hardaway Jr. sa 28 ubačaja.