Prva HNL: Slaven Belupo – Zagreb 3-0

Nogomet 01. ožu 201619:14 > 19:17
Igor Kralj/PIXSELL

U prvoj utakmici 25. kola Prve HNL Slaven Belupo je svladao Zagreb s uvjerljivih 3-0 (3-0). Pred 500 gledatelja na Gradskom stadionu u Koprivnici dvoboj je sudio Marijo Strahonja iz Zaprešića. Strijelci: 1-0 Ejupi (10), 2-0 Delić (15), 3-0 Ozobić (32)

Unatoč teškom i natopljenom terenu, nogometaši Slavena Belupa od prvog sučevog zvižduka agresivno su krenuli prema vratima Zagreba i već su u početnim minutama stvorili nekoliko izglednih prilika. Na realizaciju su morali čekati do 10. minute, kad se najbolji igrač utakmice Filip Ozobić sjurio po desnoj strani, ubacio loptu na sedam metara, gdje je na nju natrčao Makedonac Muzafer Ejupi i precinim udarcem pod prečku svladao nemoćnog vratara gostiju Dominika Livakovića.

Već pet minuta poslije Slaven Belupo je poveo 2-0. Iza leđa Zagrebove obrane provukao se Mateas Delić, u pravom trenutku dobio loptu te snažnim udarcem s desetak metara, uz malo sreće, poslao loptu kroz noge Livakoviću.

Momčad Željka Kopića ni nakon tog pogotka nije prestala pritiskati Zagrebovu obranu. U 28. minuti Filip Ozobić je stigao u kazneni prostor gostujuće momčadi, gdje mu se u noge bacio Zagrebov kapetan Denis Kolinger. Ozobić je pao, a sudac Strahonja pokazao na kazneni udarac, iako je dojam da je Kolingerov start bio na loptu.

Ejupi je bio izvođač, ali je njegov udarac po sredini gola Dominik Livaković uspio odbiti nogom i spriječiti da domaći dođu i do trećeg pogotka. No, četiri minute poslije vratar Zagreba je opet bio svladan. Asistent za prvi pogodak i igrač na kojem je dosuđen kazneni udarac upisao se u strijelce. Ozobić je dobio dobru loptu na desnoj strani, ušao je nekoliko metara u kazneni prostor i preciznim udarcem po zemlji svladao Livakovića.

Domaći nogometaši su i u drugom poluvremenu stvarali prilike, ali su, što zbog odličnih reakcija Livakovića, a što zbog vlastite nepreciznosti, ostali na tri pogotka iz prvog poluvremena.

Ovom pobjedom Slaven Belupo je došao do 27 bodova, čime se približio na dva boda zaostatka zaprešićkom Interu koji se nalazi na šestom mjestu. Zagreb je ostao na začelju ljestvice Prve HNL sa samo 10 bodova iz 25 utakmica.

Na vrhu je Dinamo s 54 boda, ispred Rijeke s 49 i Hajduka s 42.