Kvalifikacije za SP: Suarez se vratio i rastužio Brazilce

Nogomet 26. ožu 201609:14 > 09:18
SK

Nogometaši Brazila i Urugvaja neodlučenim su ishodom (2-2) završili dvoboj 5. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018., odigran u noći s petka na subotu u Recifeu.

Domaća reprezentacija je već u 1. minuti dvoboja povela pogotkom Douglasa Coste, a u 26. minuti na 2-0 je povisio Renato Augusto, nogometaš koji igra za Beijing Guoan.

Uslijedio je preokret u režiji Edinsona Cavanija i Luisa Suareza. Napadač PSG-a je u 31. minuti smanjio zaostatag Urugvajaca, a u 48. minuti je izjednačujući pogodak postigao Suarez u svom povratničkom nastupu za reprezentaciju.

Nakon pet kola vodeći na ljestvici južnoameričkih kvalifikacija je Ekvador s 13 bodova, ispred Urugvaja sa 10 te Brazila, Paragvaja i Argentine koji imaju po osam bodova. Prve četiri reprezentacije će izboriti mjesto na SP-u u Rusiji, a petoplasirana reprezentacija će u dodatne kvalifikacije.

Pregled rezultati 5. kola i ljestvice južnoameričkih kvalifikacija za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. godine, kojem je domaćin Rusija:

Brazil - Urugvaj     2-2
Bolivija - Kolumbija 2-3
Ekvador - Paragvaj   2-2
Čile - Argentina     1-2
Peru - Venezuela     2-2