Lokomotiva na Andrijaševićev pogon u nastavku slomila Istru

Nogomet 02. tra 201617:58 > 18:00
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Lokomotive su kao gosti pobijedili u utakmici 29. kola Prve HNL Istru 1961 sa 3-0 (0-0).

Nogometaši Lokomotive zasluženo su u Puli osvojili tri boda s kojima su trenutno na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice. Gosti iz Zagreba mogli su povesti i u posljednjoj minuti prvog poluvremena u kojoj je golman domaćih Iveša najprije obranio udarac glavom Andrijaševića, a onda zaustavio i odbijenu loptu koju je iz blizine nogom prema golu uputio Grezda.

U 54 minuti domaći nogometaši su propustili idealnu prigodu za postizanje pogotka jer je Bouhna zamalo zakasnio na loptu koju je s desne strane u peterac gostiju ubacio Haister.

U sljedećem napadu Lokomotiva izvodi korner s desne statne, a Perić glavom prebacuje na drugu stativu gdje je ponovno glavom zahvaća ponajbolji pojedinac utakmice Franko Andrijašević i šalje je u mrežu.

Domaći su nastojali izjednačiti i ostavljali Lokomotivi puno prostora za kontranapade, pa je u 80. minuti Andrijašević izbio sam pred Ivešu i s lakoćom zabio drugi gol. Konačni rezultat postavio je u 84. minuti svojim trećim pogotkom na utakmici Andrijašević.

Gosti su do kraja utakmice propustili još nekoliko prigoda da još uvjerljivije savladaju Istru, u čijim je redovima najistaknutiji pojedinac bio vratar Iveša, a navijači su tražili odlazak uprave i tranera Andreja Panadića.

Susret je odigran na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 800 gledatelja Gabrilo iz Splita.

Strijelac: 0-1 Andrijašević (56), 0-2 Andrijašević (80), 0-3 Andrijašević (84)