'Hat trick' Nestorovskog na oproštaju od HNL-a

Nogomet 13. svi 201620:03 > 20:05
Igor Kralj/PIXSELL

U prvom susretu posljednjeg, 36. kola Prve HNL Inter je u Zaprešiću pobijedio Osijek 4-2, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Ilija Nestorovski.

Makedonski napadač je s tri nova gola stigao do brojke od 25 pogodaka ove sezone u HNL i uvjerljivo je vodeći strijelac. Na drugom mjestu s deset golova manje je napadač Slaven Belupa Muzafer Ejupi.

Nestorovski je realizirao kazneni udarac u 41. minuti za vodstvo domaćina. U 51. minuti je povisio na 2-0, no Osijek je golovima Antonia Peroševića (52) i Mihaela Žapera (81) izjednačio. Nestorovski je u 85. minuti svojim trećim golom ponovo doveo Inter u vodstvo, a pobjedu domaćina potvrdio je Petar Bočkaj u petoj minuti sudačke nadoknade.

Za Nestorovskog je ovo bila posljednja utakmica u dresu Intera i posljednja utakmica u HNL, jer će od iduće sezone nositi dres Palerma.

Utakmica u Zaprešiću ostat će zapamćena i po jednom zanimljivom detalju – susret su vodila dva suca. Do 85. minute utakmicu je sudio Riječanin Ivan Bebek, no u samoj završnici se ozlijedio pa je dvoboj kraju priveo Mario Vidulin iz Kanfanara.

Inter se ovom pobjedom popeo na peto mjesto sa 47 bodova, dok je Osijek ostao na osmoj poziciji sa 34 boda. Prvak je i prije zadnjeg kola Dinamo sa 82 boda, a iz lige ispada Zagreb koji je sakupio 17 bodova.

Utakmicu je pred 500-tinjak gledatelja na stadionu ŠC Zaprešić do 85. minute vodio Ivan Bebek iz Rijeke, međutim nakon što se on ozlijedio dvoboj je do kraja vodio Mario Vidulin iz Kanfanara.

Strijelci: 1-0 Nestorovski (40-11m), 2-0 Nestorovski (51), 2-1 Perošević (52), 2-2 Žaper (81), 3-2 Nestorovski (85-11m), 4-2 Bočkaj (90+5)