Manchester United i Bournemouth igraju u utorak

Nogomet 15. svi 201622:16 > 22:17
Getty Images

Utakmica posljednjeg kola Premier lige između Manchester Uniteda i AFC Bournemoutha, koja je odgođena u nedjelju, bit će odigrana u utorak od 21 sat, priopćila je Premier liga.

Utakmica će utjecati na konačni plasman, iako je Bornemouth siguran, a United svakako ide u Ligu Europe, a teoretski može i Ligu prvaka ako pobijedi s nevjerojatnih 19 golova razlike.

Crveni vragovi su trenutno šesti, ali bi i jednim bodom prestigli Southampton i osigurali izravno mjesto u Ligi Europe, bez kvalifikacija. Bournemouth je trenutno šesnaesti, bodom bi prestigli Crystal Palace, a u slučaju pobjede i momčad West Bromwicha. Popravljanje konačnog plasmana za jednu poziciju donosi ove sezone u Premiershipu bonus od 1.236.083 funti.

Zbog toga se utakmica mora odigrati, za razliku od okršaja Blackpoola i Huddersfielda na kraju sezone 2014/15, koju su prekinuli navijači utrčavanjem u teren prije kraja. Tada rezultat nije pravio bitnu razliku, pa je registriran rezultatom 0:0.

Unitedova sezona završava u subotu, kada na Wembleyu igraju finale FA kupa s Crystal Palaceom.

Utakmica na Old Traffordu je trebala biti odigrana u nedjelju od 16 sati, kada i ostali susreti posljednjeg kola elitnog engleskog ranga, ali je desetak minuta pred početak u toaletu na sjeverozapadnom kutu stadiona pronađen telefon iz kojeg su virile žice, koji je po riječima policije izuzetno nalikovao na ekplozivnu napravu.

Mančesterska policija tražila je od navijača da najprije isprazne sjevernu i zapadnu tribinu i pomaknula početak utakmice za 45 minuta, a zatim je susret otkazan, a stadion u etapama ispražnjen. Cijela akcija provedena je mirno i bez ikakvih problema, sukladno protokolu. Telefon je preuzela antiteroristička jedinica, koja ga je zatim uništila u kontroliranoj eksploziji. Ispostavilo se da nije u pitanju bila eksplozivna naprava.

Utakmicu u utorak od 21 sat izravno će prenositi Sport klub.