Bešiktaš i Bilić preuzeli vodstvo na ljestvici

Nogomet 01. pro 201419:22 > 19:24
EPA/TOLGA BOZOGLU

Nogometaši Bešiktaša predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem preuzeli su vodstvo na ljestvici turskog prvenstva nakon što su u susretu 11. kola na gostovanju pobijedili Karabukspor 2-1.

Junak utakmice bio je senegalski napadač Demba Ba koji je zabio oba gola za Bešiktaš i to u razmaku od dvije minute. Mrežu Nizozemca Boya Watermana zatresao je u 53. i 55. minuti. Otkako je ovoga ljeta stigao iz Chelsea, Ba je zabio sedam golova i drugi je strijelac prvenstva.

Karabukspor je u 83. minuti golom Muse Cagirana ublažio poraz. Zanimljivo, Bešiktaš je i ovu utakmicu završio s igračem manje, nakon što je u sudačkoj nadoknadi isključen Mustafa Pektemek. U posljednjih pet ligaških susreta igrači Bešiktaša zaradili su pet crvenih kartona.

Današnjom pobjedom Bešiktaš je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 23 boda, na drugom mjestu je Galatasaray s bodom manje, dok Fenerbahče na trećem mjestu ima 21 bod.