PL: Šampion pao na startu!

Nogomet 13. kol 201615:32 > 15:33
Getty Images

Premijer Liga se vratila... i to pobjedom novaka protiv šampiona! U prvoj utakmici nove sezone, povratnik u elitu Hull City svladao je branioca titule, Leicester, na svom terenu rezultatom 2:1.

Utakmica je počela protestom domaćih navijača protiv vlasnika kluba, ali ni to nije pokolebalo igrače Hulla da naprave iznenađenje.

U prvih 40 minuta premijerligaškog nogometa, nije viđeno mnogo uzbuđenja, da bi Leicester potom imao dvije odlične prilike. Šut Fucksa nakon odlične akcije “Lisica”, zaustavio je Jakupović, a Vardy je nakon odličnog prodora i dodavanja Muse šutirao preko gola.

Kazna stiže u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Snodgrass je izveo korner, Davis tukao glavom, Schmichel odlično intervenirao, ali na pravom mjestu se našao Urugvajac Abel Hernandez i škaricama poslao loptu u gol Leicestera.

Već u 46. minutu, Leicester dobija priliku da izjednači. Tom Huddlestone je faulirao Gray sa leđa, utisak je da je faul načinjen van kaznenog prostora,, ali tako nije mislio sudac, već je pokazao na bijelu točku. Precizan sa 11 metara bio je najbolji igrač lige u prošloj sezoni, Rijad Mahrez.

Leicester se rezultatski vratio u igru, ali to nije dugo trajalo. Deset minuta nakon izjednačujućeg gola, aktuelni šampion je krenuo u kontru, koju su “Tigrovi” brzo presjekli, lopta se odbila do Roberta Snodgrasssa koji je snažno i precizno šutirao sa oko 15 metara i postigao pobjedonosni gol za domaći tim.

Ovo je prvi put u povijesti Premijer Lige da šampion doživi poraz u prvom kolu nove sezone.