Liverpoolu golijada protiv Arsenala

Nogomet 14. kol 201619:34 > 19:36
REUTERS

U derbiju prvog kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju u Londonu pobijedio Arsenal 4-3. Bila je to 'luda' utakmica sa sedam golova, nizom prilika i promašenim kaznenim udarcem.

Arsenal je poveo 1-0 u 31. minuti golom Thea Walcotta, samo minutu nakon što je isti igrač promašio jedanaesterac. Liverpool je potom okrenuo rezultat postigavši za 17 minuta četiri gola, no umalo je sve prosuo. ‘Topnici’ su 15 minuta prije kraja utakmice smanjili na 3-4, ali su ‘Redsi’ ipak obranili pogodak prednost.

Strijelci za Liverpool bili su Philippe Coutinho (45+1, 56), Adam Lallana (49) i Sadio Mane (63), dok su golove za Arsenal osim Walcotta zabili i Alex Oxlade-Chamberlain (64) i Calum Chambers (75).

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 41. minuti je dobio žuti karton.