Serie A: Kovačić nastupio u porazu Intera od Udinesea

Nogomet 07. pro 201422:54 > 23:00
REUTERS/Robert Pratta

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je na San Siru pobijedio Inter 2-1 produživši niz bez poraza u Milanu na četiri godine.

Inter je poveo golom Maura Icardija u 44. minuti, no Udinese je u nastavku sjajnim igrom preokrenuo rezultat. Izjednačio je Bruno Fernandes u 60. minuti, a 11 minuta kasnije je Cyril Thereau iskoristio veliklu pogrešku Rodriga Palacia i postigao pogodak za 2-1. Palacio je s centra vraćao loptu svom vratar, no Francuz je presjekao loptu, zaobišao Handianoviča i poentirao za 2-1. Do kraja susreta Inter je pokušao izjednačiti, no nije uspio. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je cijeli susret za Inter i bio je među boljim igračima domaćeg sastava.

Poraz je upisao i drugi milanski klub. Genoa je pobijedila Milan 1-0 skočivši na treće mjesto Serie A. Pobjednički pogodak za Genou koja nije izgubila već devet kola, postigao je Luca Antonelli u 32. minuti utakmice.

Važne bodove u borbi za mjesto u europskim kupovima osvojio je Lazio koji je u Parmi pobijedio 2-1. Domaćin je poveo golom Raffaelea Palladina u 45. minuti, no Lazio je u sudačkoj nadoknadi izjednačio golom Stefana Maurija, a potom u drugom poluvremenu pogotkom Felipea Andersona u 59. minuti stigao do pobjede.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 14. kola Napoli i Empoli odigrali su neodlučeno 2-2. Gostujuća momčad vodila je s 2-0 pogocima Verdija u 19. i Ruganija u 53. minuti. Napoli je preokretom ipak došao do jednog boda, pogocima Zapate u 67. i De Guzmana u 72. minuti. Josip Radošević je cijelu utakmicu prosjedio na klupi Napolija.

Na ljestvici vodi Juventus sa 35 bodova, Roma na drugom mjestu ima tri boda manje, a treća je Genoa sa 26 bodova. Na začelju je Parma sa svega šest bodova.