Marseille ponovo preuzeo prvo mjesto

Nogomet 07. pro 201423:15 > 23:23
EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Olympique Marseille je slavio protiv Metza u posljednjoj utakmici 17. kola s čime se vratio na vodeću poziciju francuskog prvenstva.

U posljednjem susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Olympique Marseille je pobijedio Metz 3-1 vrativši se na prvo mjesto Le Championnata.

OM je daleko teže nego što se očekivalo stigao do bodova protiv Metza koji se nalazi na 13. mjestu ljestvice. Golove za Marseille zabili su Andre Pierre Gignac (42), Andre Ayew (69) i Dimitri Payet (90+2), dok je strijelac za goste bio Florent Malouda (46).

Važne bodove u borbi za vrh ljestvice izborio je Lyon koji je na gostovanju porazio Evian 3-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no Lyon je uspio iščupati bodove, a pobjednički gol zabio je Alexandre Lacazette iz jedanaesterca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Lacazette je zabio gol i u 81. minuti, a strijelac za ‘lavove’ bio je i Yassine Benzia (62). Oba gola za Evian zabio je Cedric Barbosa (28, 64).

Marseille je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na ljestvici sa 38 bodova. PSG je na drugom mjestu s bodom manje, a treću poziciju drži Lyon sa 33 boda.

REZULTATI:

Marseille – Metz 3-1 (Gignac 42, Ayew 69, Payet 90+2 / Malouda 46)

Lens – Lille 1-1 (Coulibaly 90+1 / Gueye 47)

Reims – Guingamp 2-3 (Charbonnier 6, Oniangue 68 / Jacobsen 33, Mandanne 47, Beauvue 79)

Evian – Lyon 2-3 (Barbosa 28,64 / Benzia 62, Lacazette 81,90+4-11m)

U subotu:

Rennes – Montpellier 0-4 (Martin 23, Sanson 55, Barrios 60, Mounier 90+2)

St Etienne – Bastia 1-0 (Van Wolfswinkel 58)

Bordeaux – Lorient 3-2 (Khazri 43, Diabate 64,66 / Jeannot 31, Le Goff 50)

Caen – Nica 2-3 (Duhamel 39-11m, Nangis 45 / Amavi 32, Bautheac 64-11m, Plea 74)

PSG – Nantes 2-1 (Ibrahimović 34,48 / Bedoya 8)