Francuska: Nice učvrstila vodstvo

Nogomet 15. lis 201611:14 > 11:17
REUTERS

Nogometaši Nice učvrstili su se na vrhu ljestvice francuskog prvenstva zahvaljujući 2-0 (1-0) pobjedi protiv Lyona u susretu 9. kola.ell

Strijelci za lidera prvenstva bili su Paul Baysse (5) i Jean Michel Seri (76), dok Mario Balotelli u 81. minuti nije iskoristio 11-erac za uvjerljiviji trijumf.

Kod Lyona, suparnika zagrebačkog Dinama u skupini H Lige prvaka, crveni karton je već u 28. minuti dobio Nabil Fekir.

Nice sada ima 23 boda, četiri više od drugog Monaca, dok je Lyon peti sa 13 bodova.

Ranije u petak Toulouse je na svom terenu svladao Monaco sa 3-1 (0-1). Gosti su poveli preko Valerea Germaina (3), ali u nastavku je prvo Oscar Trejo (65) poravnao na 1-1, da bi Martin Braithwaite (84, 87) s dva gola u samoj završnici osigurao pobjedu domaćima. Toulouse je s ova tri boda skočio na treće mjesto sa 17 bodova, dva manje od drugog Monaca.

Vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco.