Nogomet: Gattuso preuzima Glasgow Rangerse

Nogomet 16. pro 201413:11 > 13:15
REUTERS Russell Cheyne

Glasgow Rangersi uskoro bi mogli dobiti novog trenera. Nakon ostavke Allya McCoista najizgledniji kandidat za mjesto trenera slavnoga kluba je Gennaro Gatusso

Bivši talijanski nogometni reprezentativac i član Milana Gennaro Gattuso (36) korak je od preuzimanja slavnog škotskog kluba Glasgow Rangersa.

Prema pisanju britanskih medija Gattuso bi na klupi najtrofejnijeg škotskog kluba trebao naslijediti Allyja McCoista koji je podnio ostavku.

Gattuso je za Rangers, koji se trenutačno nalazi u Championshipu, drugom razredu škotskog nogometa, igrao u sezoni 1997/98., potom je jednu sezonu igrao za Salernitanu, a zatim je 14 godina igrao za Milan. U dresu Milana osvojio je dva talijanska naslova prvaka, dvije Lige prvaka, dva europska Superkupa, talijanski Kup, dva talijanska Superkupa, te svjetsko klupsko prvenstvo. Za reprezentaciju Italije odigrao je 73 utakmice, a bio je član reprezentacija koja je 2006. godine osvojila svjetsko prvenstvo u Njemačkoj

Bivši talijanski reprezentativac je trenutačno trener grčkog prvoligaša OFI Kreta, a u kratkoj trenerskoj karijeri vodio je i Sion i Palermo.