Serie A: Sampdorija nije uspjela preskočiti Napoli

Nogomet 21. pro 201418:58 > 19:17
EPA/PAOLO ZEGGIO

U susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdorija i Udinese su odigrali 2-2 čime je momčad iz Genoe propustila priliku preskočiti Napoli na trećem mjestu.

Golove za Sampdoriju zabili su Pedro Obiang (15) i Manolo Gabbiadini (60), a za goste Alex Geijo (31) i Danilo (34). Udinese je od 88. minute igrao bez isključenog Thomasa Heurtauxa. Igor Bubnjić nije nastupio za goste.

Do pobjede nije uspjela doći niti Fiorentina koja je odigrala 1-1 protiv Empolija. ‘Viole’ su povele golom Juana Vargasa u 44. minuti, a izjednačio je Lorenzo Tonelli u 57. minuti. Milan Badelj nije nastupi za Fiorentinu.

Atalanta i Palermo odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je bilo 3-3. Gosti su vodili 2-0 i 3-1, no Atalanta je iščupala bod. Strijelci za momčad iz Bergama bili su German Denis (40-11m, 76) i Maximiliano Moralez (55), a za goste su zabili Luca Rigoni (6) i Franco Vazquez (16,45+1).

Na ljestvici vodi Juventus sa 39 bodova, Roma ima tri boda manje, a zatim slijede Napoli i Sampdorija sa po 27 bodova. Zadnje tri pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Cagliari (12), Cesena (9) i Parma (6).