PL: Nova pobjeda Southamptona

Nogomet 17. sij 201521:18 > 21:24
REUTERS Darren Staples

U posljednjem dvoboju subotnjeg programa 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Southampton je kao gost svladao Newcastle United sa 2-1 (1-1) i tom se pobjedom vratio na treće mjesto ljestvice ispred Manchester Uniteda.

Strijelac oba gola za Southampton bio je Elia (14, 62), dok je jedini pogodak za Newcastle postigao Gouffran (29).

Southampton sada ima 42 boda, dva više od četvertog Manchester Uniteda, dok je Newcastle izgubio i treću utakmciu zaredom, te je 11. sa 27 bodova.

Hrvatski reprezentativni napadač i donedavni član Rijeke Andrej Kramarić debitirao je u Premier ligi, ali njegov Leicester City izgubio je na svom terenu od Stoke Cityja sa 0-1 (0-0) i tako ostao na posljednjem mjestu ljestvice. Kramarić je ušao u igru u 65. minuti, dvije minute nakon što je Bojan Krkić (63) doveo Stoke u vodstvo, ali nije uspio sa novim suigračima doći do pogotka kojim bi se “lisice” spasile poraza. Leicester je tako ostao na 17 bodova, dva manje od Hull Cityja i Queens Park Rangersa, a tri od Sunderlanda i Burnleya, koji drže posljednja dva mjesta koja osiguravaju ostanak u ligi. Stoke je stigao na 10. mjesto sa 29 bodova.

Niko Kranjčar igrao je posljednjih 10 minuta u 0-2 (0-0) domaćem porazu Queens Park Rangersa od Manchester Uniteda. Pobjedu “crvenim vragovima” osigurali su Fellaini (58) i Wilson (90+4).

Dejan Lovren nije kandidirao za nastup u dresu Liverpoola koji je kao gost sa 2-0 (1-0) svladao Aston Villu. Pogotke su postigli Borini (24) i Lambert (79). Liverpool je sada sedmi sa 35 bodova, dok je Villa 14. sa 22.

Vodeći Chelsea uvjerljivo je sa 5-0 (4-0) kao gost svladao Swansea City. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada su po dva gola postigli Oscar (1, 36) i Diego Costa (20, 34), a konačni rezultat postavio je Schuerrle (79). Chelsea sada ima 52 boda, pet više uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja koji će u nedjelju ugostiti Arsenal.