Kup Italije: Fiorentina i Inter u četvrtfinalu

Nogomet 21. sij 201523:21 > 23:25
REUTERS/Alessandro Garofalo

Nogometaši Intera i Fiorentine izborili su u srijedu plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa, te su se tako pridružili Romi, Juventusu, Laziju, Parmi i Milanu.

Inter je u Milanu uz puno muke slavio protiv Sampdorije s 2-0 pogocima Shaqirija (71) i Icardija (87). Mateo Kovačić je igrao od prve minute, a Icardi je promašio kazneni udarac u 37. minuti. Sampdorija je od 12. minute igrala bez isključenog Nenada Krstičića, a u 77. minuti im je isključen i Wszolek.

Fiorentina je u Firenzi pobijedila Atalantu 3-1. Junak utakmice bio je njemački napadač Mario Gomez koji je zabio dva gola za ‘viole i izborio jedanaesterac.

Domaćin je poveo već u šestoj minuti preko Gomeza, a četiri minute kasnije njemački napadač izborio je jedanaesterac kojeg je realizirao Cuadrado. U 28. minuti Gomez je povisio na 3-0 na asistenciju hrvatskog reprezentativca Milana Badelja koji je odigrao cijeli susret. Atalanta je u 40. minuti smanjila golom Bianchija.

Fiorentina će u četvrtfinalu igrati protiv Rome, dok Inter čeka pobjednika sutrašnjeg susreta između Napolija i Udinesea. U četvrtfinalu se sastaju i Milan – Lazio, te Parma – Juventus.