Afrički kup nacija: Obala Bjelokosti u četvrtfinalu

Nogomet 28. sij 201521:25 > 21:28
REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

Nogometna reprezentacija Obale Bjelokosti izborila je plasman u četvrtfinale afričkog Kupa nacija dok će o drugom putniku iz skupine D odlučiti ždrijeb koji će se u četvrtak održati u Malabu.

Obala Bjelokosti je u posljednjem kolu pobijedila Kamerun 1-0 osvojivši prvo mjesto u skupini. Pogodak odluke postigao je Max Gradel u 35. minuti sjajnim udarcem sa 25 metara.

U drugom dvoboju Gvineja i Mali su remizirali 1-1. Gvineja je povela iz jedanaesterca u 15. minuti golom Kevina Constanta, a tri minute kasnije Mali je mogao izjednačiti no Seydou Keita je promašio kazneni udarac. Ipak, Modibo Maiga je u 47. minuti uspio poravnati rezultat.

Kako su obje ekipe sve tri utakmice u skupini odigrale rezultatom 1-1, o plasmanu u drugi krug natjecanja odlučit će kocka. Ždrijeb će se održati u četvrtak u jednom hotelu u Malabu u Ekvatorijalnoj Gvineji gdje se održava afričko prvenstvo. Zanimljivo, da je Kamerun uspio izjednačiti protiv Obale Bjelokosti sve četiri reprezentacije bi imale identičan učinak i sve četiri bi se našle u bubnju.

Obala Bjelokosti je osvojila prvo mjesto u skupini s pet bodova, Mali i Gvineja imaju po tri boda, a na začelju je Kamerun s dva boda. Obala Bjelokosti će u četvrtfinalu igrati protiv Alžira, dok Gana čeka rezultat sutrašnjeg ždrijeba i u četvrtfinalu će igrati protiv Malija ili Gvineje. U preostala dva četvrtfinalna ogleda sastat će se DR Kongo i Kongo, te Ekvatorijalna Gvineja i Tunis.