FA kup: United, Sunderland i Preston izborili osminu finala

Nogomet 04. velj 201500:06 > 00:16
REUTERS/Phil Noble

Manchester United očekivano se plasirao u osminu finala FA kupa pobjedom nad niželigašem Cambridge Unitedom nakon ponovljene utakmice.

Nakon razočaravajućih 0:0 u Cambridgeu, United je slomio niželigaša na Old Traffordu s 3:0. “Crveni vragovi” su opet imali dosta problema da pronađu put do gola suparnika , sve do 25. minute uzvrata, a 115. minute “dvosusreta”, kada je Juan Mata pogodio mrežu.

Španjolac je iskoristio asistenciju Marouana Fellainija i postigao šesti gol u sezoni, te 15. put izravno sudjelovao u golu u FA kupu. Poslije toga je sve išlo puno lakše za momčad Louisa van Gaala, koja je manje od deset minuta kasnije udvostručila prednost, golom Marcosa Roja poslije dodavanja Robina van Persieja. Pobjedu je potvrdio James Wilson, fantastičnim golom 20-ak minuta prije kraja.

United će u osmini finala igrati protiv Prestona koji je u gostima iznenadio Sheffield United sa 3:1 iako je domaćin vodio na poluvremenu.

Isti scenarij je viđen u Londonu gdje je Fulham vodio na poluvremenu protiv Sunderlanda, a na kraju izgubio 3:1.