Bayern uništio nade Bešiktašu: 5 – 0 na Allianz Areni

Nogomet 20. velj 201822:45 > 22:49
THOMAS KIENZLE / AFP

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Bayern je u Muenchenu slavio protiv Bešiktaša s 5-0 (1-0) i stekao ogromnu prednost uoči uzvrata u Istanbulu 14. ožujka.

Golove su za Bayern postigli Thomas Mueller (43, 66), Kingsley Coman (53) i Robert Lewandowski (79, 88), dok je kod Bešitaša već u 16. minuti isključen hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

Odluku o prolasku u četvrtfinale Lige prvaka njemački prvak je praktički riješio već u prvoj utakmici na Allianz Areni, a tijek utakmice odredilo je vrlo rano isključenje Vide. S igračem manje Bešiktaš je izdržao do 43. minute, a potom je primio još tri gola te ubilježio prvi poraz ove sezone u Europi, no poraz koji označava i kraj europskih nadanja.

Turski sastav je već u 16. minuti ostao bez isključenoga Vide, koji je nakon velike neopreznosti svog suigrača Hutchinsona morao startom spriječiti Lewandonskog, koji bi sam išao na gol.

U 30. minuti prva velika šansa za Bayern, ali španjolski vratar Bešiktaša čudesno brani šut glavom Hummelsa iz blizine. U 40. minuti prva šansa za Bešiktaš, a udarac Quaresme brani vratar Ulreich. U 43. minuti Bayern je ipak realizirao brojčanu prednost i nadmoć – Coman je ubacio, a u velikoj gužvi u petercu Bešiktaša najbolje se snašao Thomas Mueller koji gura loptu kroz noge Fabrija.

Drugo poluvrijeme započelo je slobodnim udarcem Lewandowskog u 50. minuti koji je odsjeo na vratnici, a tri minute kasnije Bavarci vode s 2-0. Lewandowski je izbjegao zaleđe i uputio povratnu loptu na koju je natrčao Francuz Coman i pogodio sami kut. U 65. minuti Kimmichov centaršut pronalazi Muellera, a njemački napadač se opet sjajno snalazi ispred vratara i podiže prednost na 3-0. Vratar Fabri potom brani opasne pokušaje Comana i Robbena, ali u 79. minuti Španjolac mora opet vaditi loptu iz mreže. Udarac Hummelsa s ruba kaznenog prostora Fabri kratko odbija, a Robert Lewandowski je prvi na lopti i lako zabija. Poljak se u 88. minuti i po drugi puta upisao u strijelce nakon asistencije junaka utakmice Muellera.