Serie A: Napoli bolji od Sassuola, Strinić na klupi

Nogomet 23. velj 201521:36 > 21:42
EPA/PAOLO ZEGGIO

Nogometaši Napolija dugo su se mučili, ali su na kraju ipak uspjeli slomiti otpor momčadi Sassuola u dvoboju 24. kola Serie A slavivši rezultatom 2-0.

Gosti su se sjajno branili u prvom poluvremenu i opasno prijetili iz kontranapada. Golova nije bilo. Napoli je u nastavku pojačao tempo, krenuo je ka golu suparnika znatno ofanzivnije i to je donijelo rezultat.

U 61. minuti najbolji akter ove utakmice Zapata je doveo Napolitance u vodstvo, a samo devet minuta kasnije pitanje pobjednika je bilo riješeno, a strijelac je bio Hamšik. Situaciju na terenu je malo zakomplicirao Mertens koji je zbog grubog starta dobio izravan crveni karton, ali Sassuolo jednostavno nije mogao ugroziti objektivno kvalitetniji Napoli koji nastavlja borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Strinić je cijeli dvoboj odgledao s klupe za pričuve dok Šime Vrsaljko nije bio u sastavu gostiju. Napolitanci sada imaju samo tri boda manje u odnosu na drugoplasiranu Romu.