Težak udarac za Bilića, neuspjeh koji je jako skup!

Nogomet 02. ožu 201507:08 > 07:10
EPA/TOLGA BOZOGLU

Tri dana nakon što je izborio plasman u osminu finala Europske lige pobijedivši Liverpool, Bešiktaš kojeg vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, kiksao je u turskom prvenstvu odigravši 2-2 protiv Balikesirspora, posljednjeplasirane ekipe u ligi.

Bešiktaš se pobjedom mogao približiti vodećem Fenerbahčeu na svega bod zaostatka, no sada je prednost Fenera tri boda. Bilićeva momčad je vodila 1-0 i 2-1, no gosti su uspjeli iščupati bod.

Strijelci za Bešiktaš bili su Demba Ba iz jedanaesterca u 35. minuti, te Daniel Opare u 53. minuti, dok su golove za goste zabili Ermin Zec (50) i Ronald Vargas (83-11m). Bešiktaš je u sudačkoj nadoknadi ostao bez Pedra Franca koji je ‘pocrvenio’.

Ba je novom pogotkom stigao do brojke od 14 golova i vodeći je strijelac turskog prvenstva.

Na ljestvici vodi Fenerbahče sa 51 bodom, Bešiktaš ima 48, a treći je Galatasaray sa 47 bodova.