Najteži poraz ikad: Španjolska sa 6-0 pregazila Vatrene

Nogomet 11. ruj 201820:22 > 20:28
REUTERS/Heino Kalis

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je natjecanje u Ligi nacija debaklom u Elcheu izgubivši od Španjolske sa 0-6 što je najteži poraz 'Vatrenih' u povijesti.

Do sada najteži poraz doživjeli smo u rujnu 2009. na Wembleyju u kvalifikacijama za SP 2010. izgubivši od Engleske 1-5. No, ‘Furija’ je svjetskim doprvacima ‘čestitala’ šesticom.

Golove za španjolsku vrstu zabili su Saul Niguez (24), Marco Asensio (33), Lovre Kalinić (35-ag), Rodrigo (49), Sergio Ramos (57) i Isco (70). Posebno je bio raspoložen Asensio koji je nam je zabio dva gola, jer je Kalinić zatresao svoju mrežu nakon njegovog udarca, te upisao i dvije asistencije.

Španjolska je ovom utakmicom produžila niz bez domaćeg poraza u službenim utakmicama na 38 utakmica, ostvarivši pritom 34 pobjede. Španjolci su posljednji put izgubili službenu utakmicu kod kuće prije 15 godina i to od Grčke (0-1).

“La Roji” je ovo druga pobjeda u skupini 4 nakon što je u subotu u Londonu porazila Englesku (2-1) i nakon dvije utakmice ima šest bodova istaknuvši tako glavnu kandidaturu za prvo mjesto, dok će Hrvatska i Engleska u međusobnim susretima razriješiti pitanje tko će preseliti u niži rang natjecanja.

Pobjednik skupine će izboriti nastup na ‘Final Fouru’ Lige A, dok će najslabije ekipe iz svake od četiri skupine preseliti u niži rang natjecanja, Ligu B.

Idući nastup Hrvatska ima 12. listopada kada će na praznoj Rujevici ugostiti Englesku.

TIJEK UTAKMICE

90+3 Kraj utakmice. Najteži poraz hrvatske reprezentacije ikad. Zaslužena pobjeda Španjolske.

90′ Kalinić izbija loptu Alcantare. Tri minute sudačke nadoknade.

87′ Kalinić hvata loptu Marca Asensia.

87′ Kalinić brani pokušaj Isca. Korner za Španjolsku.

84′ Rodrigov pokušaj prošao pokraj gola.

78′ Nova prilika za Španjolsku. Mitrović izbio Asensiovo dodavanje.

77′ Rodrigo pored gola.

74′ Izlazi Carvajal, ulazi Azpilicueta.

71′ Dalić mijenja Santinija, ulazi Marko Livaja.

70′ Isco za 6 – 0 Španjolske.

68′ Neuspjela prilika Santinija, brani De Gea.

64′ Izlazi Saul Niguez, prati ga pljesak s tribina. Ulazi Thiago Alcantara

62′ Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Marko Pjaca

58′ Busquets ide van, mijenja ga Rodri.

57′ Sergio Ramos za 5 – 0 Španjolske.

55′ Velika prilika za Španjolsku, Rodrigo je zakasnio, a sudac dosudio udarac iz kuta za Španjolsku.

49′ Rodrigo kroz noge Lovre Kalinića za 4 – 0.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavima.

45+2 Carvajal za Rodriga koji puca pored gola. Španjolska na poluvrijeme odlazi s tri gola prednosti.

45′ Dvije minute sudačke nadoknade.

40′ Asensio visoko preko gola.

39′ Žuti karton za Brozovića, slobodan udarac za Španjolsku.

36′ Gol je ipak pripisan Lovri Kaliniću.

35′ Drugi pogodak Asensia, Španjolska vodi 3 – 0.

33′ Asensio zabio za 2 – 0 Španjolske.

32′ Odbijen španjolski napad, aut za Hrvatsku.

27′ Cetaršut Ivana Perišića otišao preko gola.

24′ Španjolska vodi 1 – 0. U svom rodnom gradu za vodstvo Španjolske zabio je Saul Niguez.

19′ Ozlijeđeni Vrsaljko ide van, Marko Rog ulazi umjesto njega.

17′ Nacho u posljednji tren odbio Perišićev udarac.

14′ Santini promašio za dlaku! Vrsaljkovo dodavanje prošlo tik uz vratnicu.

12′ Santini dobio žuti karton jer je u prolazu udario Nacha.

10′ Nacho i Ramos blokirali akciju nakon što je španjolski golman dodao loptu Rakitiću.

8′ Carvajal prošao Pivarića, Mitrović izbacuje loptu u korner.

5′ Rakitićev udarac s 20- ak metara otišao pokraj gola.

4′ Perišićev pokušaj u šesnaestercu blokiran.

1′ Počela je utakmica.

Hrvatska je s centra krenula ofanzivno, pritiskom na Španjolce.

Poznati sastavi

Intonirana je himna Hrvatske. Poseban aplauz dobio je Ivan Rakitić kojemu je ovo stoti nastup u reprezentativnom dresu.

Glavni sudac je Francuz Benoit Bastien koji još nikada nije sudio Hrvatskoj.

Poznati su sastavi koji će istrčati na teren. U španjolskoj ekipi to su: De Gea – Carvajal – Ramos – Nacho – Gaya – Busquets – Saúl – Ceballos – Isco – Rodrigo – Asensio.

Za Hrvatsku od prve minute počinju Kalinić – Vrsaljko – Mitrović – Vida – Pivarić – Modrić – Brozović – Rakitić – Kovačić – Perišić – Santini.

Hrvatska počinje s četiri nova igrača u odnosu na susret s Porugalom.

Španjolski mediji javljaju da je stadion rasprodan i da će biti ispunjen do posljednjeg mjesta.

Španjolski mediji uoči večerašnjeg susreta veliku su pozornost poklonili Ivanu Rakitiću i Luki Modriću, Hrvatima koji igraju u dva najveća španjolska kluba, Barceloni i Real Madridu.

Rakitić će večeras odigrati stotu utakmicu u dresu Hrvatske.

U HNS-ovoj anketi čak 73 posto sudionika prognoziralo je pobjedu Hrvatske.