Osijek slavio na Poljudu

Nogomet 07. lis 201821:03 > 21:07
Ilustracija

U oba nedjeljna dvoboja 10. kola Prve HNL gosti su osvojili tri boda, Osijek je u derbiju na Poljudu svladao Hajduk sa 2-0 (1-0), dok je Dinamo očekivano u Kranjčevićevoj ulici bio uspješniji od Rudeša sa 3-0 (2-0).

Strijelci za drugu pobjedu Osijeka u Splitu otkako je Prve HNL bili su Gabrijel Boban (36) i Mirko Marić (59).

Osijek je do vodstva protiv Hajduka stigao u 36. minuti kada je Gabrijel Boban iskoristio nepotrebno istrčavanje vratara Posavca i iskosa pogodio nebranjenu mrežu. Gosti su povećali vodstvo u 59. minuti iz brzog protunapada u jeku Hajdukovog pritiska u kojemu je Boban odlično asistirao strijelcu Mirku Mariću.

Osijek je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto sa 20 bodova, četiri manje od vodećeg Dinama, a jednim više od treće Lokomotive. Hajduk je sedmi sa 11 bodova, jednim manje od šestog Slavena Belupa, a jednim više od osmog Intera iz Zaprešića.

Prva dva gola za Dinamo postigao je Ante Budimir (23, 28) sredinom prvog poluvremena, prvoga nogom, drugoga glavom, a u oba slučaja činilo se kako je poentirao iz zaleđa. Konačni rezultat postavio Amir Rrahmani (74).

Vodeći Dinamo sada ima 24 boda, četiri više od drugog Osijeka, dok je Rudeš ostao na dnu s dva boda, šest manje od pretposljednje Istre 1961.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.