Inter i Rijeka u polufinalu Kupa

Nogomet 04. pro 201821:37 > 21:42
Pixabay (ilustracija)

Nogometaši Rijeke, koji su drugo poluvrijeme imali igrača više, u četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u utorak su na stadionu u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive slavili sa 2-1 (0-1), te su se plasirali u polufinale.

Prethodno su nogometaši zaprešićkog Intera pobijedili kao domaćini Vinogradar sa 3-0 (2-0). Strijelci za Inter, koji je u 32. minuti ostao sa igračem manje jer je isključen Josip Brezovac, bili su Komnen Andrić (12), Karlo Muhar (23) i Antonio Bosec (76).
Preostala dva polufinalista bit će poznata u srijedu, kad će Osijek ugostiti Hajduk (17 sati), a Dinamo biti domaćin Slaven Belupu (19.30 sati).

Lokomotiva je povela u 19. minuti. Nakon ubačaja Lecjaksa u peterac Dejan Radonjić je bio najviši u skoku i glavom trese mrežu.

Kvržić je u 41. minuti mogao donijeti izjednačenje Rijeci, ali u posljednjem trenutku domaći branič Datković izbio je loptu u korner. Tri minute kasnije dogodio se ključni trenutak, igrač Lokomotive Uzuni zaradio je izravni crveni karton zbog oštrog starta na Lončaru, a igrača više Rijeka je uspjela naplatiti u drugom poluvremenu.

U 54. minuti oduzetu loptu u polovici domaćina Heber je pretvorio u pogodak, zabivši sa ruba kaznenog prostora. A pobjedu Rijeci donio je Alexander Gorgon u 65. minuti nakon proigravanja Kvržića.

Do kraja susreta Riječani su propustili još dvije gol-šanse, u 82. minuti pokušaj Hebera brani Hendija, a u 87. je probao Acosty, ali opet je vratar Lokomotive bio na mjestu.

Utakmicu na stadionu u Kranjčevićevoj pratilo je 1.000 gledatelja, a sudio je Damir Batinić iz Osijeka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram