Real jedva do pobjede protiv Huesce

Nogomet 09. pro 201821:23 > 21:25
GABRIEL BOUYS / AFP

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio 'fenjeraša' Huescu 1-0, a Luka Modrić je igrao do 65. minute.

Aktualni europski prvak je poveo već u osmoj minuti golom Garetha Balea. Alvaro Odriozola je povukao po krilu i ubacio na drugu stranu do Velšanina koji je sjajno pucao za vodstvo gostiju. Domaćin je uzvratio u 17. minuti, no Thibaut Courtois je odlično obranio pokušaj Ezequiela Avila. Nažalost, bilo je to sve od oba sastava u prvom dijelu.

Na otvaranju drugog poluvremena Huesca je odmah mogla izjednačiti, no Gonzalo Melero je promašio nemoguće. Pucao je glavom s dva-tri metra, ali je uspio promašiti cijela vrata. U 69. minuti je Bale mogao sve riješiti, ali je njegov udarac obranio Aleksandar Jovanović. Bio je to jedini udarac ‘Kraljevskog kluba’ u okvir gola u drugom dijelu.

U nastavku susreta Huesca je pokušavala izjednačiti, no Real je jedva uspio obraniti ‘mršavu’ prednost. Luka Modrić je zaigrao od prve minute za Real, a u 65. minuti je umjesto njega u igru ušao Isco.

Real je ovom pobjedom napredovao na četvrto mjesto sa 26 bodova, pet manje od vodeće Barcelone. Ispred ‘Kraljevskog kluba’ su i Sevilla, te Atletico Madrid sa po 28 bodova.

Huesca je uvjerljivo zadnja sa svega sedam bodova.

Sredinom prvog poluvremena baš je Luka Modrić prvi uskočio glavnom sucu Mariji Meleru Lopezu kada se ovaj našao u problemima sa svojoj sudačkom opremom.