Turska: Bilićev Bešiktaš ponovo na vrhu, poraz Fenera

Nogomet 15. ožu 201523:06 > 23:06
Pedja Milosavljevic / CROPIX

Turski nogometni velikan Bešiktaš, za čijem kormilom sjedi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Slaven Bilić preuzeo je vodstvo na ljestvici turskog prvenstva nakon uvjerljive 5-1 pobjede protiv Erciyesspora.

Biliću je pomogao Genclerbirligi koji je pobijedio Fenerbahče 2-1, a u subotu je kiksao još jedan kandidat za naslov Galatasaray koji je kod kuće remizirao s Istanbul Basaksehirom 2-2.

Bešiktaš je pobjedu protiv Erciyesspora osigurao već u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a u nastavku je samo potvrdio uvjerljivo slavlje. Strijelci su bili Gokhan Tore (25), Demba Ba (34-11m), Olcay Sahan (45+1), Mustafa Pektemek (77) i Ramon (79), dok je pogodak za goste zabio Royston Drenthe (48).

Genclerbirligi je protiv Fenera poveo golom Radoslava Petrovića u 36. minuti. Izjednačio je Mehmet Topal u 72. minuti, a veliko slavlje domaćinu donio je Moestafa El Kabir tri minute prije kraja susreta.

Galatasaray je protiv Istanbul Basaksehira vodio 2-0 golovima Selcuka Inana (43) i Umuta Buluta, no gosti su u posljednjih deset minuta susreta uspjeli izjednačiti i prirediti veliko iznenađenje. Strijelci za goste bili su Mehmet Batdal (79) i Enver Sahin (85).

Nakon 24 kola Bešiktaš vodi sa 54 boda, Galatasaray na drugom mjestu ima dva boda manje, dok je Fenerbahče treći sa 50 bodova.