Prva HNL: Sedmica Dinama protiv Rudeša, 'hat-trick' Oršića

Nogomet 02. velj 201916:58 > 17:00
Ilustracija

Daleko najuvjerljiviju pobjedu pod vodstvom Nenada Bjelice ostvarili su nogometaši Dinama u prvoj utakmici nastavka natjecanja u Prvoj HNL, u kojoj su na Maksimiru svladali Rudeš sa 7-2 (4-1), a s tri pogotka je strijelce vodeće momčadi prvenstva predvodio Mislav Oršić.

Osim Oršića, koji je pogađao mrežu u 56., 60. i 65. minuti, strijelci za Dinamo bili su Izet Hajrović u 5. i 8. minuti, Bruno Petković u 19. minuti te Amer Gojak u 40. minuti. Oba pogotka za Rudeš postigao je Tomislav Štrkalj u 22. i 79. minuti.

Dinamo je vodeći na prvenstvenoj ljestvici sa 48 bodova, 14 više od Osijeka, Lokomotive i Rijeke, ali Osječani i Riječani imaju utakmicu manje. Na začelju ljestvice je Rudeš sa samo tri boda u 19 kola.

Već nakon osam minuta igre u prvom dvoboju u nastavku prvenstva, Dinamo je imao dva pogotka prednosti zaslugom Izeta Hajrovića. Ponajbolji igrač Dinama u prvom dijelu sezone mrežu je zatresao u 5. minuti, a u osmoj je udarcem preko glave svladao nemoćnog gostujućeg vratara Banića.

U 19. minuti već je bilo 3-0 za Bjeličinu momčad, a svoj sedmi prvenstveni pogodak postigao je Bruno Petković. Nakratko je Tomislav Štrkalj smanjio zaostatak iskoristivši Hajrovićevu pogrešku. No, prvak je na odmor otišao s tri pogotka prednosti golom Amera Gojaka u 40. minuti.

U drugom poluvremenu zablistao je Mislav Oršić, autor prvog ovosezonskog Dinamovog ‘hat-tricka’ u Prvoj HNL, a za to mu je trebalo samo devet minuta. Prvi put je zatresao mrežu u 56. minuti, drugi pogodak je postigao u 60. minuti, a za 7-1 je pogodio u 65. minuti.

Konačnih 7-2 postavio je Štrkalj u 79. minuti.

Dvoboj na Maksimiru pratilo je oko 2200 gledatelja, a sudio je Fran Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Izet Hajrović (5), 2-0 Izet Hajrović (8), 3-0 Bruno Petković (19), 3-1 Tomislav Štrkalj (22), 4-1 Amer Gojak (40), 5-1 Mislav Oršić (56), 6-1 Mislav Oršić (60), 7-1 Mislav Oršić (65), 7-2 Tomislav Štrkalj (79)

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook| Instagram.