United deklasirao City, Chelsea do pobjede u završnici

Nogomet 12. tra 201519:15 > 19:18
EPA

U derbiju 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu deklasirao gradskog suparnika City 4-2 prekinuvši niz od četiri uzastopna poraza u gradskim derbijima.

Golove za ‘Crvene vragove’ zabili su Ashley Young (14), Marouane Fellaini (27), Juan Mata (67) i Chris Smalling (73), dok je oba gola za City zabio Sergio Aguero (8,89).

City je sjajno ušao u utakmicu. U drugoj minuti Jesus Navas je imao zice, tri minute kasnije odličnu priliku je imao i Yaya Toure, a u osmoj minuti Sergio Aguerro je doveo goste u vodstvo. Nakon postignutog pogotka City kao da je nestao s terena. Domaćin je golovima Ashleya Younga (14) i Marouanea Fellainija (27) okrenuo rezultat, a u nastavku susreta Juana Mata (67) i Chris Smalling (73) su zabili za uvjerljivo vodstvo 4-1. U samoj završnici utakmice Sergio Aguero je svojim drugim golom ublažio poraz.

U ranije odigranom susretu Chelsea je na gostovanju pobijedio Queens Park Rangers 1-0, a pogodak odluke zabio je Cesc Fabregas u 88. minuti utakmice. QPR je veći dio drugog poluvremena bio bolji sastav. Domaćin je imao nekoliko sjajnih prilika, međutim vratar ‘Bluesa’ Thibault Courtois je branio sjajno. Chelsea, koji je nastupio bez ozlijeđenih napadača Diega Coste i Loica Remyja, do pogotka nije ozbiljnije ugrozio domaća vrata. Hrvatski nogometaš Niko Kranjčar je za QPR igrao posljednjih devet minuta.

‘Bluesi’ su ovom pobjedom potvrdili ‘jedinicu’ sa 73 boda, sedam više od Arsenala na drugom mjestu, a Chelsea ima i utakmicu manje. Manchester United je treći sa 65 bodova, a City je četvrti sa 61 bodom. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Leicester City (25), Burnley (26) i QPR (26).

REZULTATI:

ManUnited – ManCity 4-2 (Young 14, Fellaini 27, Mata 67, Smalling 73 / Aguero 8,89)

QPR – Chelsea 0-1 (Fabregas 88)

U subotu:

Burnley – Arsenal 0-1 (Ramsey 12)

Southampton – Hull City 2-0 (Ward-Prowse 56-11m, Pelle 81)

Sunderland – Crystal Palace 1-4 (Wickham 90 / Murray 48, Bolasie 51,53,62)

Tottenham – Aston Villa 0-1 (Benteke 35)

West Ham – Stoke City 1-1 (Cresswell 7 / Arnautovic 90+5)

WBA – Leicester City 2-3 (Fletcher 8, Gardner 26 / Nugent 20, Huth 80, Vardy 90+1)

Swansea City – Everton 1-1 (Shelvey 69-11m / Lennon 41)