Pobjede Dynama i Dnjipra, pogodak Kalinića

Nogomet 19. tra 201520:47 > 20:50
EPA/SERGEY DOLZHENKO

U susretu 20. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva kijevski Dynamo je na gostovanju pobijedio Voljni Lutsk 3-1 i nastavio niz bez poraza ove sezone.

U 20 odigranih susreta Dynamo je ostvario 16 pobjeda i četiri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 49-10. Voljni je poveo golom Erica Bicfalvija (6-11m), no Kijevljani su okrenuli rezultat golovima Artema Kraveca (65, 69) i Vitalija Bujalskija (73). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Dynamo, a u 20. minuti dobio je žuti karton. Za Voljni je svih 90 minuta odigrao Ivica Žunić.

Gostujuću pobjedu je ostvario i Dnjipro koji je deklasirao Olimpik 5-0. Nikola Kalinić je ušao u igru u 72. minuti, a pet minuta kasnije postigao je posljednji pogodak na utakmici. Bio je to njegov deseti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Šahtar je u subotu slavio na gostovanju 4-1 protiv Zarje Lugansk. Darijo Srna je odigrao cijeli susret, a asistirao je za prvi i četvrti pogodak Šahtara.

Na ljestvici vodi Dynamo sa 52 bodova, Šahtar je drugi sa 47 bodova, a na trećem mjestu je Dnjipro sa 44 boda.