PL: Topnici na krilima Alexisa i Ramseya nadigrali Hull

Nogomet 04. svi 201523:14 > 23:19
EPA/Facundo Arrizabalaga

Nogometaši Arsenala poravnali su se s Manchester Cityjem na diobi drugog mjesta engleskog prvenstva zahvaljujući 3-1 (3-0) pobjedi na gostovanju kod Hull Cityja u posljednjem dvoboju 35. kola.

Dvostruki strijelac za “topnike” bio je Alexis Sanchez (28, 45+1), a jedan je gol dodao Aaron Ramsey (33), da bi u nastavku Stephen Quinn (56) samo ublažio poraz “tigrova” za koje je Nikica Jelavić odigrao tek posljednjih 10-ak minuta.

Arsenal i Manchester City sada imaju po 70 bodova, ali Arsenal i utakmicu manje, dok je Chelsea sa 83 boda već osigurao naslov prvaka.

Hull je ostao 17. sa 34 boda, koliko ima i 16. Leicester City, dok 18. Sunderland, koji se nalazi u zoni ispadanja, ima bod i utakmicu manje.