Polufinale Europa lige: Moćna Sevilla i neugodni Dnipro

Nogomet 07. svi 201521:54 > 21:59
EPA

Danas su odigrane prve utakmice polufinala nogometne Europa lige. Sevilla je na svom stadionu Sanchez-Pizjuan ugostila Fiorentinu i pobijedila s visokih 3-0, dok je Napoli kod kuće igrao protiv Dnipra i ostvario mršavih 1-1.

Branitelj naslova, Sevilla, imao je prednost 1-0 na poluvremenu, i to u prekrasnom ambijentu svoga stadiona, pred oko 40 000 gledatelja. Za Fiorentinu je utakmicu počeo i naš Milan Badelj, a gol za vodstvo je djelo Aleixa VIdala, kome je asistirao Carlos Bacca.

U nastavku, i to u relativno ranoj fazi, Badelj je petljao na sredini igrališta, izgubio loptu, Vitolo ju proslijedio do natrčalog Vidala, a ovaj zabio i svoj drugi gol na utakmici. Veliki kiks našeg reprezentativca. Kasnije je i Gameiro zabio gol i to u svom prvom dodiru s loptom, nakon što je 20 sekundi ranije ušao umjesto Bacce. Milan Badelj je zbog sudara glavom s Kameruncem M’Biom morao biti zamijenjen.

Napoli je u Napulju ugostio Ukrajinski Dnipro, a nakon prvog poluvremena mreže su mirovale. Napoli je poveo u 50. minuti golom bivšeg igrača Espanyola, Davida Lopeza. U početnoj postavi Dnipra se našao i Nikola Kalinić, ali je njegova zamjena, Jevgen Selezynov, poentirao u 80. minuti i tako donio Dnipru super važan gol u gostima.

Uzvratne utakmice se igraju tjedan dana kasnije, a finale 27.05 u Varšavi.