EP U17: Hrvatska – Austrija 1-0, druga pobjeda u skupini

Nogomet 09. svi 201514:10 > 14:17
Nikša Stipaničev / CROPIX

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina u svom je drugom nastupu na Europksom prvenstvu u Bugarskoj ostvarila i drugu pobjedu u skupini A svladavši u Sozopolu Austriju sa 1-0 (0-0) i tako već izborila plasman u četvrtfinale

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Davor Lovren u 52. minuti. Brekalo je nakon odličnog prodora uposlio Đuraseka, austrijski vratar obranio je Đurasekov udarac, ali Lovren je najbolje reagirao na odbijanac i postigao pogodak.

Hrvatski kadeti imali su još dvije prilike za pogodak na utakmici, ali austrijski vratar Ehmann obranio je udarac Solde u38. minuti, dok je Brekalo u 60. bio neprecizan.

JOŠ VIJESTI

U drugom susretu 2. kola ove skupine od 14 sati sastaju se domaćin Bugarska i Španjolska.

Hrvatska je vodeća u skupini sa šest bodova, Španjolska i Austrija imaju po jedan, dok je Bugarska posljednja bez bodova.

U posljednjem susretu u skupini izabranike Darija Bašića čekaju Španjolci u utorak, 12. svibnja (početak u 16 sati) u Slivenu.

Na završnom turniru Europskog prvenstva u Bugarskoj nalazi se 16 reprezentacija koje su podijeljene u četiri skupine. U četvrtfinale će se plasirati po dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine, a u četvrtfinalu se skupina A, u kojoj je Hrvatska, križa sa skupinom B u kojoj su Češka, Njemačka, Belgija i Slovenija. U 1. kolu u skupini B Češka je s 1-0 bila bolja od Slovenije, a Njemačka je s 2-0 nadigrala Belgiju.

HRVATSKA – AUSTRIJA 1-0 (0-0)

Strijelac: 1-0 Lovren (52)

HRVATSKA: Šemper, Hudećek, Sosa, Erlić (Gjira, 34), Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek, Moro, Lovren (Babić, 66), Majić (Blečić, 80+1)

AUSTRIJA: Ehmann, Sahanek (Danso, 75), Heilmann, Prirsch, Ramadani (Oppong, 68), Omerović, Woeber, Lovrić, Jakupović (Hautzinger, 63), Filip, Schmidt