Golijada u Serie A

Nogomet 10. svi 201517:51 > 17:55
EPA/PAOLO ZEGGIO

Prve četiri nedjeljne utakmice 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva donijele su čak 19 golova ili prosjek od 4,75 golova po utakmici.

Sassuolo je na gostovanju pobijedio Cesenu 3-2 i gurnuo je u drugu ligu, identičnim rezultatom Atalanta je slavila kod Palerma, Sampdorija je deklasirala Udinese u Udinama 4-1, dok je veronski derbi između Chieva i Verona završio bez pobjednika 2-2.

Cesena je nakon prvog poluvremena vodila 2-0, no gosti su u nastavku preokrenuli rezultat i s tri gola stigli do pobjede. Strijelci za Sassuolu u čijim redovima je cijeli susret odigrao Šime Vrsaljko, bili su Simone Zaza (48), Saphir Sliti Taider (51) i Simone Missiroli (69).

Sjajnu utakmicu odigrali su i Palermo i Atalanta, a na koncu gosti su slavili 3-2 premda su od 56. minuti igrali s igračem manje nakon što je isključen Vlada Avramov. Ovom pobjedom Atalanta je praktički osigurala prvoligaški spas jer tri kola prije kraja sezone ima osam bodova više od Cagliarija. Golove za momčad iz Bergama zabili su Daniele Baselli (6), Siniša Anđelković (17-ag) i Alejandro Gomez (51), a za Palermo Franco Vazquez (43) i Luca Rigoni (68). Za drugi gol Palerma asistirao je Mato Jajalo koji je igrao do 77. minute.

Udinese je kod kuće doživio težak poraz od Sampdorije 1-4. Hrvatski nogometaši Stipe Perica i Igor Bubnjić nisu nastupili za Udinese.

U gradskom derbiju Chievo i Verona su odigrali 2-2, a sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu. Chievo je vodio 1-0, Verona 2-1, a na koncu je završilo 2-2. Golove za domaćine zabili su Alberto Paloschi (9) i Sergio Pellissier (40-11m), a za Veronu Juan Ignacio Gomez (20) i Luca Toni (26). Toni je stigao do brojke od 19 golova i drugi je strijelac Serie A iza napadača Juventusa Carlosa Teveze koji je zabio gol više.

Danas su na rasporedu još tri utakmice Empoli – Fiorentina, Parma – Napoli, te Lazio – Inter, a u ponedjeljak je posljednji dvoboj između Genoe i Torina.

Na ljestvici vodi prvak Juventus sa 80 bodova, Roma je druga sa 64 boda, a treći je Lazio s bodom zaostatka, ali i utakmicom manje. Iz lige sigurno ispadaju Parma i Cesena, a mjesto koje vodi u Serie B drži i Cagliari s osam bodova zaostatka za zonom spasa tri kola prije kraja prvenstva.

REZULTATI:

Cesena – Sassuolo 2-3 (Defrel 15, Brienza 29 / Zaza 48, Taider 51, Missiroli 69)

Palermo – Atalanta 2-3 (Vazquez 43, Rigoni 68 / Baselli 6, Anđelković 17-ag, Gomez 51)

Udinese – Sampdoria 1-4 (Di Natale 87-11m / Soriano 25, 62, Acquah 80, Duncan 90)

Chievo – Verona 2-2 (Paloschi 9, Pellissier 40-11m / Gomez 20, Toni 26)