Bayernu utješna pobjeda, Barcelona prvi finalist Lige prvaka

Nogomet 12. svi 201522:39 > 22:45
EPA/TONI ALBIR

U uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka, nogometaši Barcelone su izgubili od Bayerna na Allianz Areni 3-2, ali im je taj rezultat bio dovoljan za ulazak u finale.

Krenulo je savršeno za Bayern, već u 7. minuti su vodili golom Benatie. No Barcelona odgovara s dva gola Neymara, uz dvije asistencije Suareza. Do kraja prvog dijela rezultat se ne mijenja, a bilo nekih sjajnih prilika i vrhunskih obrana. U nastavku utakmice Bavarci daju dva gola, ali prekasno. Prvo Lewandowski, a onda i Mueller, ali za više nije bilo snage. Barcelona je tako zadržala prednost, imala 3-0 iz prve utakmice i to je bilo previše za stići. Ivan Rakitić je počeo susret, dobio žuti karton, a trener ga je zamijenio Mathieuom u 72. minuti. Barceloni je ovo osmo finale, a u Berlinu čeka boljeg iz ogleda Real – Juventus.